KOCASİNAN BELEDİYESİ, YEŞİL ALANDA REKORU YENİLEDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın yeşil dokusunu dünya normlarının üzerine çıkarttıklarını belirtti. Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinanımıza 44 ayda toplam 803 bin metrekare yeşil alan kazandırdık. Bu rakamı daha da artırmak için durmaksızın çalışıyoruz” dedi.

İlçe sakinlerine en iyi hizmeti vermek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinanımızı yeşillendirmek için bir çok proje geliştirdik ve uygulamaya koyduk. İlçemizin dört bir yanını yeşillendirip güzellik kattık. Bu sayede kısa sürüde dünya normlarının üzerine çıktık. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün serasında şehrin dokusuna uygun çeşitli fidanlar üretiyor ve toprakla buluşturuyoruz. Bu kapsamda ilçeye, 2015 yılında 40 bin m², 2016 yılında 88 bin m², 2017 yılında 250 bin m², 2018 yılının 10 aylık bölümünde ise 425 bin m² olmak üzere toplamda 803 bin m² yeşil alan kazandırdık” şeklinde konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, “Bütün gayretimiz, çabamız, hemşehrilerimizin, çocuklarımızın daha mutlu ve daha huzurlu olacakları bir ortam hazırlamak, daha çevreci yaklaşımlarla onlara hizmet edebilmektir” diyerek sözlerini noktaladı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir