Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi Çok Yakında Hizmetinizde

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisini incelemelerde bulundu. Şuan yapım aşamasında olan ve kısa bir süre içerisinde hizmete geçecek olan tesis Belediye bütçesine yıllık yaklaşık olarak 400 Bin TL civarında getirisi olacak.

Burada bir açıklama yapan Başsoy, “Tıbbi atıklar önceden bizim vahşi çöp depolama alanına geliyordu ve burada ciddi manada hastalık yönünden problemler ortaya çıkıyordu. Daha sonra Devletimiz tıbbi atıkların bertaraf edilmesi ile ilgili bir kanun çıkardı. Bu kanun çerçevesinde Erzincan’ımızdaki tıbbi atıklar bugüne kadar Erzurum ve diğer bölgelerde tıbbi atık bertaraf tesislerine gönderiliyordu. Biz kendi ilimizin tıbbi atıkların kendi ilimizde bertaraf edilmesi için belediye olarak bir girişimde bulunduk ve bunun neticesinde de yine diğer projelerimiz de olduğu gibi yap işlet devret modeliyle yeni bir tesisi Erzincan belediyemize kazandırmış olduk. Erzincan’da hastanelerden sağlık kuruluşlarından günde 600 kiloya yakın bir tıbbi atık çıkıyor. Bu atıklar burada önce dezenfekte edilecek, sonra da bertaraf edilecek ve tamamen dış çevre ile ilişkisi kesilmiş olacak. Diğer projelerde de olduğu gibi burayı da 15 yıllığına Yap işlet devret modeli ile verdik. Burası kaynak artırımı yönünden belediyemize ayda yaklaşık 30 Bin TL’ye yakın bir gelir sağlayacak. Bu da yılda nereden baksanız 360 400 Bin TL civarında bir gelir getirmiş olacak. Emeği geçen Başkan yardımcılarımıza yöneticilerimize müdürlerimize teşekkür ediyorum. Şehrimize Hayırlı olsun diyor saygılar  sunuyorum” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir