KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kilis Belediyesi ile Makedonya’nın Gostivar Belediyesi arasında İçişleri Bakanlığınca onaylanan “Kardeş Şehir” protokolü imzalandı.

Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara, yaptığı açıklamada; “Makedonya’nın güzel bir ili olan Gostivar ile Avrupa’daki ilk kardeş şehrimizi yaptık. Yüzde yetmişi Müslüman olan ve gönül coğrafyamızın bir parçası olan balkanlardaki bu güzel şehirle kardeş şehir olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesile ile kültürel ekonomik, sportif gibi alanlarda işbirliği protokolünü imzalayarak resmî süreçleri tamamladık. Yapılacak işbirliği başlıklarını netleştirdik. Gostivar Belediye Başkanımız Arben Taravari ve ekibine gösterdikleri ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu çerçevede, Kardeş Şehir olan Prizren Belediyesi ve Gostivar Belediyesi ile karşılıklı olarak güçlü etkileşim içerisinde kardeş olunan Balkan topraklarında ekonomi, ekoloji, kültür, sağlık, eğitim ve benzeri konularda da iş birliği yapılacak.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir