Belediyemizden Bayanlara Meme Kanseri Semineri

 Diyadin Belediyemiz, Diyadin Devlet Hastanesi ile birlikte Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında bayanlara seminer verdi.

 

Belediyemiz bünyesinde bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünde yaklaşık 2 saat süre ile bayanlarımıza eğitim verildi. Katılımcı bayanlara bilgileri slayt gösterisiyle Diyadin İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerinden Ebe Yeşim Akçay aktardı. Meme kanserine neden olan risk faktörleri, meme kanseri tanısı ve tedavi yöntemleri hakkında kapsamlı bilgi veren Akçay,  “Kimse, benim ailemde meme kanseri olan yok, ben de de olmaz dememeli. Tabi ki ailede meme kanseri olması mevcut riski artırır ancak, meme kanserinin yüzde 85’i bireysel faktörlerle ortaya çıkar. Hiçbir ek riski olmayan kadınların meme kanserine yakalanma riski de yüzde 12’dir” diye konuştu. Akçay, verilen eğitimde bayanlara aile hekimlerimizde check-up uygulamasının başlandığı ve kanser taramalarının yapıldığını da duyurdu. Seminerde Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Olgun ÖNER’ in eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi de bayanlarla sohbet edip onların istek ve taleplerini dinledi. Daha sonra banlarımıza belediyemiz tarafından aşure ikramında bulunuldu.

 

Eğitim seminerine Diyadin Kaymakamı/Belediye Başkan Vekilimizin eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi, Başhekim Uzman Doktor Betül Dünya, hemşireler, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü ve Diyadinli bayanlarımız katıldı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir