AKSARAY YENİ YILDA TEMİZ SUYA KAVUŞUYOR MUSLUKLARDAN DAMACANA KALİTESİNDE SU AKACAK

Aksaray’ın içme suyu sorununa köklü çözüm getirerek, şehri daha temiz ve kaliteli suya kavuşturmak için 3 kısımdan oluşan İçme Suyu projesi sona yaklaşıldı. Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti teşkilatı Bağlıköy’de devam eden arıtma tesisi inşaatında incelemelerde bulundu.

Aksaray’ın yıllardır çözüm bekleyen içme suyu sorununa 110 Milyonluk kaynak aktarılarak ihalesi yapılan ve bu yılsonunda tamamlanması hedeflenen içme suyu projesi adım adım tamamlanıyor.

Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve beraberindekiler Aksaray’ın içme suyu temininde ilk kısmında yer alan inşaatı süren Bağlıköy’de arıtma tesisini ziyaret etti. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bitme aşamasına gelen artırma tesisi ilgili olarak DSİ işbirliğinde açılan kuyulardan çıkan suyun şehre verilmeden önce Ultrafiltrasyon- Ters ozmos arıtma tesisinde arıtacağını söyledi.

2019 yılı başından itibaren arıtma tesisin işletmeye alınacağı açıklayan Başkan Yazgı, “Şehrimize memba suyu kalitesinde içme suyu sağlayacak tesisimizin içerisindeyiz. Yeni yıl ile birlikte tesisi işletmeye alacağız. Suyumuzun kalitesi artacak. Böylece barajdan su almaya gerek kalmayacaktır” diye konuştu.

Aksaray’ın yarım asırlık içme suyu sorunun böylece çözüleceğini açıklayan Başkan Yazgı, “Halkımızın merakla beklediği temiz ve kaliteyi içme suyu kısa süre içinde kavuşuyoruz. Halkımız musluklardan damacana kalitesinde su içecek ” dedi.

Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray’ın yıllardır içme suyu problemi yaşadığını hatırlattı. Yeni yıl itibariyle İçme suyu projesinin hizmete açılarak Aksaray’ın önemli bir sorununun daha çözüme kavuşacağını aktardı.

Aksaray Belediyesinin en önemli projelerinden biri olan içme suyu projesini her zaman yakından takip ettiğini açıklayan Milletvekili İnceöz, “Belediye Başkanımız göreve geldiği andan itibaren ilk üzerinde durduğu konu, içme suyu konusuydu. DSİ ile görüşme yaparak yeni kuyuların açılmasına öncülük ettiği ve hazırladığı projeye Bakanlık tarafından onay gördü. Proje kaynak aktarıldı ve ihale edildi. Şuan öğrendiğimiz kadarıyla projenin yüzde 95 tamamlanmış. Tabi bu kadar süre zarfında çok önemli süreçlerden geçildi. Sonuç olarak yeni yıl ile birlikte halkımız kaliteli içme suyuna kavuşuyor. Ben çalışmalarından dolayı belediye başkanımızı kutluyorum” dedi.

Milletvekili İnceöz ve Başkan Yazgı, arıtma tesisi içinde incelemelerini sürdürerek çalışmayı sürdüren firma yetkililerinden proje ile ilgili bilgiler aldılar.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir