Bornova’da muhteşem 29 Ekim tablosu

Bornova’da dün binlerce vatandaşın katıldığı kortej yürüyüşü ve Haluk Levent Konseri ile başlayan coşku dolu Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bugünkü resmi törenlerle devam etti. Bornova Stadı’ndaki törene, “Kanımım Rengi Albayrağım” temalı final tablosu damga vurdu.

Bornova Stadı’ndaki resmi törenler, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi Topçu Albay Abdullah Katırcı ve Bornova Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Akkaya’nın, halkı selamlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden kutlamalarda, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Kaymakam Fatih Genel, Türk Halkı’nın karakterine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu söyledi.
Öğrencilerin okudukları şiirler ile duygu dolu anlar yaşattı. Miniklerin zeybek oyunları ile
cimnastikçilerin trampolin gösterileri büyük alkış aldı.Törende 29 Ekim Cumhuriyet Kupası
Kros Yarışması’nda derece giren sporcuların ödülleri de verildi. Bornova Stadı’ndaki resmi
törenlerin finali “Kanınım Rengi Albayrağım” temalı gösteri ile yapıldı. Coşku dolu törenler,
Stadyum’dan Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden Cumhuriyet Şeref Yürüyüşü ile son
buldu.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir