Bolu Yeni Toptancı Hali’ne kavuşuyor

Bolu Belediyesi’nin önemli projelerinden biri daha hayata geçiyor. Bolu esnafına rahat nefes aldıracak Yeni Toptancı Hali hizmete giriyor. 30 Ekim Salı günü açılışı gerçekleştirilecek Yeni Toptancı Hali, Organize Sanayi Bölgesi’nin kuzeyinde, 20 dönümlük alanda yer alıyor. Yeni hal, 7 bin 500 metrekarelik kapalı alanı ve 30 dükkanlık kapasitesiyle, toptan yaş meyve alım satımlarına düzen ve kolaylık getirecek.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüzün çalışmaları sonucu ‘Tabiatın Kalbi’ Bolumuz son derece güzel bir hal yerleşkesi kazandı. Yeni Adalet Sarayı’nın kuzeyinde kalan hali şehir içinden çıkararak Organize Sanayi Bölgemiz yakınlarında, ulaşımı kolay, modern bir yapıya kavuşturduk“ dedi.

Başkan Yılmaz “Yeni Toptancı Hali, uzun yıllar Bolu esnafımızın en önemli ihtiyaçlarının başında geliyordu. ‘Tabiatın Kalbi’ni daha rahat yaşanabilir, daha düzenli hizmet alınıp verilebilir bir kente dönüştürmek için hayata geçirdiğimiz projeler arasında kuşkusuz en acillerden biriydi Toptancı Hali Projemiz. Altyapı ve peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla inşallah açılışımızı gerçekleştireceğiz ve esnafımıza gayet hijyenik, gayet düzenli ve ferah bir alanda çalışma imkanı sunacağız. 7 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip yeni halimizde ilk etapta 30 dükkan ve kantarlar yer alıyor. Ancak ilerleyen dönemlerde soğuk hava deposu ve idari binaların yapımını da tamamlayarak sebze-meyve alıcı ve satıcılarını kentimize yakışır bir hal pazarında buluşturacağız. Tüm halkımızı Yeni Toptancı Halimizin açılışına bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir