GENÇLİK MERKEZİ’NDEN KÜLTÜR GEZİSİ

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi gençlere Eskişehir’in tarihini tanıtmakamacıyla Yazılıkaya, Gerdekkaya ve Yeraltı Şehrine gezi düzenledi. Esk şehir’in Han ilçesinde bulunan yerleri görmek isteyen 100’ün üzerinde genç Gençlik Merkezi’nin
düzenlediği geziye katılım sağladı.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından turizmi canlandırmak ve kültür miraslarından gençleri haberdar etmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlik için Gençlik Merkezi önünde toplanan 100’ün üzerinde katılımcı, Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlarla Han ilçesi sınırlarında bulunan Yazılıkaya, Gerdekkaya ve Yeraltı Şehri’ni gezdi. Anadolu Üniveristesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ufuk Eriş’in anlatımıyla Yazılıkaya, Gerdekkaya ve Yeraltı Şehri’nin tarihi hakkında bilgi alan gençler, ayrıca Han Belediyesi’nin Dostluk ve Sanat Sempozyumu Sergisi’ni de gezdi. Gerçekleştirdiği üretim kampları ile gençlere Eskişehir’in kırsal hayatını anlatan gençlik merkezi Han’a gerçekleştirdiği gezi ile de Eskişehir’in tarihi dokularını tanıttı.
Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinlikler sayesinde Eskişehir’in ilçelerini
tanıma fırsatı bulduklarını belirten gençler, başta Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere
tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir