Temiz Bir Çevre İçin Yeşil Düdük Uygulaması Başlattık

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu okullarda temizlik kampanyası kapsamında “yeşil düdük” uygulaması başlattı.

Okullarda düzenlediği temizlik kapmayanları ile çocukların ve gençlerin daha temiz bir çevre ve gelecek adına bilinçlendirilmesini sağlayan Şahinbey Belediyemiz, bu kampanyalarına bir yenisini daha ekleyerek “Yeşil Düdük” uygulaması başlattı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ile birlikte Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi, 23 Nisan Ortaokulu, Nene Hatun Kız Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi’ni, ziyaret ederek, başarılı öğrencilere kol saati dağıtıp, öğrencilere “Yeşil Düdük” uygulamasını anlattı ve öğrencilerle birlikte düdük çaldı.

EĞİTİME DESTEK VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, eğitime önem verdiklerini belirterek, “Şahinbey Belediyesi olarak eğitimi önemsiyoruz. Sizlerin daha güzel bir ortamda eğitim alması, geleceğe en iyi şekilde hazırlanması, bizlerin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Şahinbey Belediyesi olarak şuana kadar 4 tane okul yapıp, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hizmetine sunduk. Okullarımızın fiziki eksiklerinin tamamlanması konusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okul bahçelerimize asfalt, basketbol potası, halı sahalar ve voleybol sahaları yapıyoruz. Okullarımıza temizlik kampanyaları ile temizlik malzemeleri veriyoruz. Tüm öğrencilerimizin spor yapması için karne hediyesi olarak, spor ayakkabısı hediye ettik. Ayrıca gençlerimizin spor yapması için forma, futbol, voleybol ve basketbol topları dağıttık. Akkent’te içerisinde kapalı spor salonları, yüzme havuzları, okçuluk sahası ve yürüyüş yolları olan, Akkent Spor Köyünü yaptık. Yine başarılı olan öğrencilerimize kol saati hediye ediyoruz” dedi.

ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, okullarında öğrencilerin evi olduğunu belirterek, “Eğitimin bir parçası olarak gördüğüm ve bizimde üzerinde hassasiyetle durduğum çevre temizliği konusu var. Evinizde çekirdek yiyip kabuğunu halının üzerine atmıyorsanız, şehrimizi, ilçemizi ve okulumuzu da temiz tutmalıyız. Bu nedenle yerlere çöp atmayacağız atanlar olursa da uyarmalıyız. Şahinbey Belediyesi olarak “Yeşil Düdük” uygulaması başlattık. Bu yeşil düdükleri temizlik konusunda gönüllü olan öğrencilerimize dağıtacağız ve bu öğrencilerimiz yere çöp atanı gördüğünde düdüğü çalarak uyaracak. Bu sayede çevre kirliği yapanları da uyarmış olacaksınız” dedi.

Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, geri dönüşüm konusunda da öğrencileri bilgilendirerek, atılan malzemelerin geri dönüşümle yeniden kazanılabilineceği uyarısında bulundu.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir