Diyarbakır Tanıtım Günlerinde Bismil’i En Güzel Şekilde Tanıttık

Bismil Kaymakamlığı ve Belediyesinin Ankara Atatürk Kültür Merkezinde devam eden ‘Diyarbakır Tanıtım Günleri’ etkinliğinde açtığı stant ziyaretçi akınına uğradı.

Bismil standını vatandaşların yanı sıra TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili M. Mehdi Eker, Ak Parti Diyarbakır Eski Milletvekili Ali İhsan Merdanoğlu, Ak Parti Diyarbakır Eski Milletvekili Galip Ensarioğlu, Ak Parti Bismil İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve birçok vatandaşlar ziyaret etti.

Bismil’in görsellerinden oluşan renkli stant, fuarın en dikkat çeken bölümlerinden birini oluştururken, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel ise ziyaretçilerle yakından ilgilendi.

Fuarın Renkli Standı Olduk

1,5 yıl içerisinde Bismil ilçesinin çehresini değiştiren yatırımlar, projeler ve hizmetlerin yer aldığı broşürler ile basın bültenleri standı ziyaret eden vatandaşlara dağıtılırken Bismil’in görsellerinden oluşan renkli stant fuarın en dikkat çeken bölümlerinden birini oluşturdu. Bismil Belediyesinin güler yüzlü personelleri tarafından karşılanan ziyaretçilere yöresel yiyecek ikram edilirken, Bismil’in patlıcan ve karpuzları ise davetlilerin büyük ilgisini çekti.

Ziyaretçilere Bismil Hatırası Taktim Edildi

Bismil standını ziyaret eden İçişler Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Ak Parti Eski Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili M. Mehdi Eker ve birçok ziyaretçilere Başkan Yüksel ve Yazı İşleri Müdürü H. Rıfat Hayrullahoğlu tarafından seramikten oluşan Bismil hatırasını taktim etti.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın da yer aldığı ziyaret sırasında konuklarıyla yakından ilgilenen Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, Bismil ilçesi ve belediye hizmetleri hakkında bilgiler sunduktan sonra yöresel yemekler ve tatlılardan oluşan özel ikramlarda bulundu. Bismil Belediyesinin hem ilçeyi tanıtan sunumları hem de ikramları büyük beğeni toplarken, Yöremize ait Halk Oyunları Ekibinin yaptığı gösteriler ise renkli ve heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu. Gurbetteki Diyarbakırlılar, Diyarbakır’a özgü oyunları oynayan Halk Oyun Ekibine büyük ilgi gösterdi.

“Tanıtım Günleri Diyarbakır İçin Büyük Önem Taşıyor”

Standı ziyaret eden vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Yüksel, Bismil ilçesinin kültürel özellikleri ile belediye olarak yaptıkları hizmetler hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Başkan Yüksel ayrıca Belediyeler, Dernekler, Kurum ve Kuruluşların açtıkları stantları da tek tek ziyaret etti. Ankara’daki Diyarbakır Tanıtım Günlerinin Diyarbakır’ın tüm yönleriyle tanıtılması açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Yüksel, böylesine geniş çaplı bir organizasyonu başarıyla gerçekleştiren Diyarbakır Valiliği ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini sundu.

Başkan Yüksel “Gelen Her Ziyaretçimize İlçemizi Tanıttık”

Ankara ve çevre illerden gelen ziyaretçileri Bismil standında ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını ifade eden Başkan Yüksel, “ İlçenin kültürel özelliklerini kendi içerisinde sağlam bir şekilde muhafaza eden Bismil ilçemizi tüm yönleriyle tanıtmak, belediye hizmetlerimizi daha geniş kesimlere duyurmak adına böylesine önemli fuarlarda ve etkinliklerde sürekli yer almaya gayret ediyoruz. Ankara’daki Diyarbakır Tanıtım Günlerinde açtığımız standımıza vatandaşlarımızın yoğun ilgi göstermesi bizleri onurlandırdı. Dört gün açık kalacak organizasyon için özel olarak hazırladığımız standımızı ziyaret eden ziyaretçilerimize güzel ilçemizi anlattık, projelerimiz hakkında bilgiler paylaştık, ilçemize özgü patlıcan ve karpuz başta olmak üzere yemeklerimizi ve tatlılarımızı ikram ettik” ifadelerini kullandı.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir