Türklüğün Başkenti Ötüken Karaisalı’da

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün önerisi ve Belediye Başkanımız Saadettin Aslan’ın konuyu meclis gündemine taşıması ile Karaisalı’nın Eğrice ve Kocaoluk Yaylalarının ismi birleştirilerek ‘Ötüken’ olarak değiştirildi.

“KARAİSALI’YA ÇOK YAKIŞTI”

İsim değişikliği için gerçekleştirilen, Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve yayla sakinlerinin katıldığı törende konuşan Başkan Hüseyin Sözlü, “Doğası, tarihi coğrafyasıyla hafızalarda yer edinen Karaisalı’nın bu güzel yaylasına Ötüken’den ötesi yakışmazdı” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün önerisi ile Ötüken ismini meclis gündemine taşıyan  Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ise yaptığı açıklamada, “Ötüken, Türklerin yeryüzünde ilk var olduğu ve oradan Dünya’ya dağıldığı yerin adı olarak kabul edilmektedir. Böylesine anlamlı bir ismi bize önerdiği için Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir