EVDE BAKIM HİZMETİ EKİPLERİ YAŞLILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla Yenişehir Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’nce, ilerleyen yaşları nedeniyle hareket kısıtlılığı yaşayan ve bu nedenle kişisel bakım, ev temizliği gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde bakım hizmeti uygulamasına ara vermeden devam ediyor.

Evde Bakım Hizmeti Ekipleri program kapsamında ihtiyaç sahibi yaşlıların temizlik ve genel sağlık bilgilendirmesi ile kontrolleri hemşiremiz tarafından yapılıyor. Evde Bakım Hizmeti Ekipleri, ziyaret ettikleri yaşlıların temel bakım, ağız ve diş sağlığı taraması, diş tedavisi, tansiyon ve şeker ölçümü ile ilaç takiplerinin yapılması yanı sıra evlerinin temizliği, boya badanalarının yapılması…gibi ihtiyaçlarını karşılıyor.

  Evde Bakım Hizmeti Ekipleri, 65 yaş üstü olup, sosyal güvencesi ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara yönelik evde bakım hizmeti uygulaması kapsamında merkeze bağlı ve kırsal mahallelerde ayrım gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerinin evleri periyodik olarak ziyaret ediliyor. Ekipler, vatandaşların ihtiyaç duydukları anlarında yanlarında olarak daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmesini sağlıyor.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir