30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna;

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna;

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında; Türk Milleti’nin tarih boyuncu bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermediğini ve bu uğurda her türlü mücadeleyi göze aldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Ağustos Ayı da kahraman ordumuzun zaferlere mazhar olduğu tarihin önemli dönüm noktalarından biridir” dedi.

Başkan Tuna; “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos’ta eşsiz bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile  vatan topraklarımız kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. 30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte Türk Milleti’nin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda milletimizin vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir.Tarihimizdeki bu önemli zaferlerin sorumluluğu ise bugün bizlerin üzerindedir.Bizler de  her zaman olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde hareket ederek ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizi  hakkıyla muhafaza etmeye devam edeceğiz, daha çok çalışarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız.Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızılığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı  zaferin yıldönümünde başta Cumuryetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir