En taze ürünler üretici pazarlarında

Bornova’da üretici ile tüketici aracısız şekilde buluşuyor. Bornova Belediyesi’nin çiftçiye destek olmak ve doğal ürünlerle beslenmek isteyen vatandaşların bu isteğini yerine getirmek amacıyla faaliye açtığı Yerel Üretici Pazarları büyük ilgi görüyor. Haftada 2 gün Bornova Merkez’de hizmet veren pazar, haftanın bir günü de Evka 3’te kuruluyor.

Bornova Belediyesi yerelde kalkınmaya destek veriyor. Bu kapsamda kurulan Yerel Üretici Pazarları, alanı da satanı da memnun ediyor.  Dalından yeni kopmuş doğal sebze, meyve, bal ve zeytinyağı gibi ürünlerin aracı olamadan satışının yapıldığı pazarda halkla üretici buluşuyor. Bornova Tarımsal  Kalkınma Kooperatifi’ne üye olan ve Ziraat Odası işbirliği ile üretici kartı alan 40 çiftçinin stant açabildiği Yerel Üretici Pazarı,  2 gün Bornova Merkez Büyük Çarşı ve bir gün Evka 3 Mahallesi İzyuva girişi olamak üzere 2 farklı noktada kuruluyor.

Evka 3 Mahallesi’nde her Pazartesi günü hizmet veren pazar, Bornova Merkez’de de yaz aylarında üretimin bol olması nedeniyle Salı ve Cuma günleri açılıyor. Kış aylarında ise sadece Cuma günleri hizmet verecek.

Büyük Çarşı içinde kurulan pazarı ziyaret eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, üreticilerle ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Bornova’nın sonradan mahalle statüsü kazanan 12 köyü olduğunu ifade eden Başkan Atila, “Bu pazar sayesinde köylerinde üretim yapan vatandaşlarımız ürünlerini aracı olmadan doğrudan satabiliyor. Böylece vatandaşlarımız taze ve doğal ürünlere daha kolay ulaşabiliyor” dedi.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir