Potanın minik devleri Adana’da yetişiyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl da açtığı ücretsiz Basketbol Yaz Okulu’nda yüzlerce çocuk ve genç sporla yoğruldu.

Potanın minik devleri Adana’da yetişiyor!

Adana’da genç neslin sağlıklı bir yaşam sürmesini, özgüven ve ahlaki değerler kazanmasını amacıyla ücretsiz yaz spor okulları açan Adana Büyükşehir Belediyesi, basketbol branşında 521 öğrenciye yeteneklerini keşfetme fırsatı sundu. 7-15 yaş arasındaki öğrenciler, temel basketbol eğitimi alırken, eğlence ve heyecan dolu günler geçirdi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın merkez Çukurova İlçesi Yurt Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Parkı’ndaki basketbol sahasında açtığı Basketbol Yaz Okulu’na Adanalı çocuklar ve gençler büyük ilgi gösterdi. Forma, şort, top gibi ihtiyaçların ücretsiz karşılandığı eğitim programında, 7-15 yaş arasındaki çocuklar hücum ve savunma tekniklerinin yanı sıra, şut, pas, top sürme, perdeleme, adam adama savunma, bire bir hareketler, ribaund, topsuz alanmda hareket ve top hakimiyeti çalışmaları yaptı.
Basketbol eğitimine dahil olan öğrencilere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün gönderdiği basketbol topu, meyve suyu ve kekler dağıtıldı. Çocuklar neşe içinde antrenmanlarını yaparken, ebevenleri gururla izledi.
Yaz spor okullarının çocuklarının bedensel, zihinsel ve ahlaki gelişimine büyük katkı sağladığını belirten vatandaşlar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir