ZORKUN CAMİİ’NDE KUR’AN-I KERİM OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

Osmaniye Belediyesi Zorkun Yaylası 25.Çocuk Şenliği kapsamında düzenlenen Kuran-ı Kerim okuma yarışması Zorkun camiinde yapıldı.
Yarışmalara çok sayıda çocuk katıldı. 12 yaş altı çocukların katıldığı yarışmada çocuklar, birbirinden güzel sesleriyle izlemeye gelenlere Kuran ziyafeti çektiler.
Kur’anı Kerim okuma yarışmalarına katılan tüm çocuklara Osmaniye Belediyesi tarafından tişört hediye edildi. Ayrıca dereceye girenler kırtasiye çekleri ve bir günlük Masal Park sınırsız eğlence kartı ile ödüllendirildi.
Kızlar ve Erkekler olmak üzere 2 kategoride yapılan yarışmada kızlarda Yaren Akcan birinci, Muazzez İrem Sarı ikinci, Fatmanur Delikişi üçüncü, erkeklerde İhsan Yargıcı birinci, Yusuf Yiğit Çelik ikinci ve Abdussamed Delice üçüncü oldular. Ayrıca Alara Ekici’ye en küçük katılımcı olarak madalya ve bir günlük Masal Park sınırsız eğlence kartı verildi.
Kur’an-ı Kerim okuma yarışmalarının jüri üyeliğini İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla Yargıcı, Emekli İmam Hatip Mehmet Talay, Kuran Kursu Öğreticileri Sultan Yıldız ve Kübra Bozkuş yaptılar.
Jüri üyeliği yapan Emekli İmam Hatip Mehmet Talay, tüm katılan çocuklara teşekkür ederek hepiniz hem birinci hem de bir incisiniz diyerek tebrik etti. Talay, “Çocuk şenlikleri kapsamında Zorkun camimizde böylesi anlamlı bir etkinlik düzenleyen Osmaniye Belediyesine ayrıca çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.
Kuran okuma yarışmasına katılan çocuklar, etkinliği düzenleyen Osmaniye Belediyesi’ne teşekkür ederek çocuk şenliklerine katıldıkları için mutlu olduklarını ifade ettiler.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir