Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Çetiner, Ulusal Bir Dergide Seyfe’yi Anlattı

Seyfe Gölü Ekoloji Dernek Başkanı Ömer Çetiner, ulusal bir dergide Seyfe’yi anlattı.

Kırşehir‘de Ömer Çetiner’in yakaladığı başarının sırlarının anlatıldığı söyleşide; Çetiner’den ‘Ahilik Etiğin’i tam manasıyla kullanan bir kişi olarak bahsedildi.

Çetiner yaptığı söyleşide, iş hayatına nasıl başladığını şöyle anlattı, “1995 yılında kendi şirketimi kurdum. Döküm fabrikasında 12 yıl süreli hidroelektrikten pnömatige, suyun temizlenmesi ve soğutmaya kadar teknik deneyim kazandım.

Kent Konseyi ve Ahiler Kalkınma Ajansında yürütüğüm görevlerin yanı sıra iyi bir çevreci olarak Seyfe Gölü Ekoloji Derneğini kurdum. 15 kilometrekarelik gölün korunması için çaba gösteriyorum”

2007 yılında çektiği sütleğen otu fotoğrafı ile Türkiye‘de kamuoyuna oturan Çetiner, fotoğrafın çekilme sürecini ise şu şekilde aktardı, “Fotoğrafın en dikkat çeken yanı her çiçeğin semazen fiğürü şeklinde açmış olması, sütleğen otu Kırşehir’de ‘mevlana çiçeği’ olarak anılmaya başlanıldı. Birçok fotoğraf sanatçısı ise çiçeği bu şekilde çekebilmek için büyük çaba sarf etti. Kendim de bir kere çektikten sonra bir daha daha iyi bir fotoğraf makinesiyle çekme şansını yakalama imkanı bulamadım”dedi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir