Çim’de “yıldızlar geçidi”

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2009’dan bu yana düzenlediği geleneksel ücretsiz “Çim Konserleri”nde Temmuz finalini “Yeni Türkü” yapacak. Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konser serisi 22 Eylül’e kadar devam edecek.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve yaz akşamlarına farklı bir soluk getiren geleneksel “Çim Konserleri” tüm hızıyla devam ediyor. Temmuz finalini Salı akşamı “Yeni Türkü” grubu ile yapmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ve Eylül aylarında da sevilen sanatçıları konuk etmeye devam edecek. Ücretsiz konserler, saat 21.00’de Tarihi Havagazı Fabrikası, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve İnciraltı Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Hem Rock hem Bozlak

Şarkılarıyla 7’den 70’e herkesin gönlünü çalan efsane grup Yeni Türkü 31 Temmuz’da Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, kendine has yorum tarzıyla yeni dönemin sevilen ismi Kalben 2 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, farklı ses tonuyla büyük bir dinleyici kitlesi oluşan Mehmet Erdem 7 Ağustos’ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda, Türkçe rock müziğin efsane isimlerinden Feridun Düzağaç 9 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda İzmirlilerle olacak.

Türk rock müziğinin en önemli temsilcilerinden Harun Tekin ve Koray Candemir yepyeni bir konseptle seyircisiyle buluşuyor. İkili en sevilen şarkılarını akustik formda söyleyecek ve sohbetleriyle izleyenleri kahkahaya boğacak konser11 Ağustos’ta İnciraltı Açık Hava Tiyatrosu’nda olacak.

Etnik halk ve folk müzik öğeleri ile elektronik, funk ve modern Avrupa müziğinin harmanını çok iyi yapan grup Baba Zula, 16 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda, Bozlak geleneğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri olan Türk saz ve ses sanatçısı İsmail Altunsaray 28 Ağustos’ta Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sahne alacak.

Son zamanlarda alternatif alanda cover parçalarıyla güzel bir çıkış yapan Melek Mosso 30 Ağustos’ta Havagazı Fabrikası’nda,Türk Halk Müziği sanatçısı bağlama ustası Cengiz Özkan da4 Eylül’de Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda sanatseverlerle bir araya gelecek.

Bu yılki Çim Konserleri serisi, 22 Eylül’deİnciraltı Açıkhava Tiyatro sahnesinde sevilen Cem Karaca şarkılarının yer aldığı Cem’niyet ile sona erecek.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir