Amatör Spor Kulüpleri temsilcileri Ata Anı Evi’nde buluştu

Bornova Belediyesi’nden amatör kulüplere tam destek

İlçedeki 42 amatör spor kulübünün temsilcileri Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın ev sahipliğinde Ata Anı Avi’nde buluştu. Kahvaltılı toplantıda görüş, öneri ve yeni sezon ile ilgili dilekler gündeme geldi. Bornova Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Murat Keser Başkan Olgun Atila’ya spora ve amatör kulüplere verdiği destek nedeniyle plaket sundu. Başkan Atila ilçedeki amatör spor kulüplerine toplam 236 bin liralık belediye desteğinin bu ay sonuna kadar hesaplara yatırılacağı müjdesini verdi. Daha sonra Başkan Atila ve kulüp temsilcileri tarihi mekanı ziyaret etti.

Belkahve’deki Ata Anıevi’nde Başkan Olgun Atila’nın ev sahipliğinde bir araya gelen ilçedeki 42 amatör spor kulübü temsilcisi görüş, öneri ve isteklerini dile getirdi. Kahvaltılı toplantıya Başkan Olgun Atila’nın yanısıra meclis üyeleri, ilgili başkan yardımcısı, spor müdürü ve muhtarlar da katıldı. Başkan Atila ve spor külübü temsilcileri Ata Anı Evi’ni de ziyaret etti.
Belkahve’de birlik mesajı
Başkan Atila, İzmir’in Kurtuluşu sırasında 9 Eylül 1922’de Atatürk’ün kenti ilk kez seyredip kahve içtiği Belkahve’deki Ata Anı Evi’nin tarihimizde çok önemli bir yeri olduğunu hatırlatarak, “Burası aynı zamanda özgürlüğümüzün, birliğimizin ve beraberliğimizin sembolü olan bir yer. Biz de burada spor kulüplerimizle birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu birlik ve beraberlikle Bornovamızda spor alanında önemli işler başardık. Bu anlamda aldığımız ödüller de sorumluluğumuzu daha da arttırdı. Kulüplerimizle olan dayanışma ve birlikteliğimiz devam edecek. İlçemizdeki amatör spor kulüplerimize verdiğimiz toplam 236 bin liralık destek bu ay sonuna kadar hesaplarına yatacak. Yeni sezonda tüm kulüplerimize başarılar diliyorum. Sarı ve kırmızı kartsız, fairplay içinde bir sezon olsun istiyoruz. Biz hep birlikte güçlüyüz” dedi.
Bornova spor ve kültür kenti oldu
Bornova Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı Murat Keser de böyle anlamlı bir yerde kendilerini bir araya getirdiği için Başkan Atila’ya teşekkür ederek şöyle konuştu: “Burası Atamızın zafere baktığı yer. Hepimiz için çok önemli. Bornovamız son 4.5 yılda belediyemizin yaptığı yatırımlarla bir spor kenti oldu. Ayrıca Bornova Belediye Başkanımız Olgun Atila, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin Sportif Fair Play Kariyer Dalı’nda Şeref Diploması’na layık görüldü.Bornovalılar olarak hepimizi gururlandırdı. Spora ve amatör kulüplere verdiği destek nedeniyle de Başkan Olgun Atila’ya çok teşekkür ediyoruz.”
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir