Büro Memur-Sen Mardin’de Yetkili Sendika Oldu

 

Memur Sendikaları Konfederasyonuna (Memur-Sen) bağlı Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Mardin’de yetkili sendika olduklarını söyledi.

Memur Sendikaları Konfederasyonuna (Memur-Sen) bağlı Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, Mardin’de yetkili sendika olduklarını söyledi.
Büro Memur-Sen şube temsilcileri ve üyeleri, Midyat ilçesindeki bir restoranda tanışma ve kaynaşma yemeğinde buluştu.

Burada bir konuşma yapan Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Unat, kentte yetkili sendika olduklarını söyledi.
Unat, şöyle konuştu:

“4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu uyarınca her yıl 15 Mayıs itibari ile yetkili sendikanın belirlenmesi amacıyla kamu işverenleri ve sendika temsilcileri ile birlikte yapılan üye sayımı toplantısı sonucunda, Büro Memur-Sen olarak Mardin’de bulunan kamu kurumlarının yetkili sendikası olduk.”

Özverili çalışmalarından dolayı üyelerine teşekkür eden Unat, “Kurumsal anlamda yerelde olan sorunlarını bize iletme şansları oldu. İnşallah bize bu sorunların çözümü için daha üst makamlara, sendikaların genel merkezine iletmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Yemeğe, Memur-Sen İl Genel Sekreteri Lokman Öney, Disiplin Kurulu Başkanı İrfan Yenigün, Büro Memur Sen Midyat Temsilcisi Abdulvahap Aksoy, Ömerli İlçe Temsilcisi Velit Baran, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hüseyin Tunç, İlçe Nüfus Müdürü Nuri Bulut ve sendika üyeleri katıldı.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir