ASKON, “YENİ BİNALAR ATB VİZYONA UYGUN OLDU”

 

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Recep Çalışkan, yardımcısı İlker Medeni ile yönetim kurulu üyeleri Kurtuluş Şengül ve Bekir Aydemir, Adana Ticaret Borsası (ATB) yönetimini yeni binalarında ziyaret ederek hayırladı.

 

RECEP ÇALIŞKAN, “YENİ SEÇİMLER AKLIN YENİLENMESİDİR”

Adana Ticaret Borsası seçimleri sonrası yeni yönetimi ve yeni binalarınını hayırlamak için ziyarete geldiklerini ifade eden ASKON Başkanı Recep Çalışkan yaptığı konuşmada “Şahin Bilgiç başkanımıza, Osman Bağış başkanımıza ve yeni yönetim kurulu üyelerinizi ve yeni binalarınızı hayırlamaya geldik. Allah hayırlı mübarek eylesin. Yeni dönemde yeni bina’nızda yeni yönetim ve yeni hükümet ile yapılacak çalışmalar Adana ve bölge ekonomisine yeni ivme kazandıracaktır” dedi.

Başkan Çalışkan, “Yeni binalarınız gerçekten ATB vizyonuna uygun oldu. Gelecek nesillere bırakılacak güzel bir eser oldu. Teknolojiyle donanmış dev eserlere Adananın ihtiyacı var. Etkin ve aktif olan bir sistem kurmuşsunuz. Bölgemizin ekonomik anlamda kalkınmasında etkisinin fazla olacağını düşünüyoruz. Oda borsa seçimlerinin ardından genel seçimler oldu. Aklın yenilenmesi olarak adlandırdığımız yeni bir sistem kuruldu. Metal yorgunluğun olmadığı bir yerde tecrübe önemlidir. Yeni yönetiminizle Adanamız için ülkemiz için hayırlı işler yapacağınızı umut ediyoruz.” diye konuştu.

 

ŞAHİN BİLGİÇ, “ASKON İLE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLMAKTAN MUTLUYUZ”

Meclis Başkanı Osman Bağış, ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyeleri Yasin Milli ve Şahin Güneşer ile Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ASKON ziyaretinde Adana Ticaret Borsası’nın Türkiyenin en büyük borsalarının ilk sıralarında yer aldığını söyleyen ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “Borsamızın vizyonuyla, bölgeye hizmetiyle böyle bir yere ihtiyacı vardı. Borsacılık farklı bir şey. Dışarıdaki sıkıntıları önlemek için ürün fiyatlarının borsada belirlenmesi lazım. Alıcı ve satıcının bir araya gelmesi lazım. Yeni borsa kompleksimiz sadece Adanaya değil, tüm bölgeye hizmet verecek nitelikte yapıldı. Bizler koltukların gelip geçici olduğunu biliyoruz. Biz en güzel hizmetleri yaparız. Üyelerimiz, üreticilerimiz alın terlerinin karşılığını alınca biz bundan mutlu oluruz. ATB olarak hedefimiz 2017 yılında 9 milyar lira olan işlem hacmimizi 2023’te 25 milyar liraya çıkarabilmektir. Bu hedefimize ulaştığımızda sadece Adana ve bölgeye değil, Türkiye ekonomisine katkı koyacağı inancındayız.” Diye konuşan Başkan Bilgiç, Adana için yapılacak faaliyetlerde ASKON ile her türlü işbirliği içerisinde olmaktan mutlu olacaklarını söyledi.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir