Kahramanmaraş’ta Hububat Hasadı Başladı

Türkiye’de önemli tarım alanları arasında yer alan Kahramanmaraş’ta buğday hasadı başladı.

Türkiye‘de önemli tarım alanları arasında yer alan Kahramanmaraş‘ta buğday hasadı başladı.

Kahramanmaraş’ta buğday hasadının başlamasını ardından dane kayıplarının en aza indirmek için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri arazilerde çalışma başlattı. Yapılan kontrollerde çiftçinin hasadının kayıpsız olarak yapılması hedefleniyor.

Buğday hasat döneminin başlamasıyla birlikte arazilerde çiftçileri ziyaret ederek bilgi alan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Bozkurt, “Buğday hasadının başlaması ile birlikte bizde arazide teknik elemanlarımız ile birlikte denetimlerimizi yapıyoruz. Dane kaybının önlenmesi için biçerdöverdeki hataları anlatılıp önlem alınmasını sağlıyoruz. Kahramanmaraş’ta hedefimiz sıfır dane kaybı” dedi.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir