Teknoloji Geliştirme Bölgeleri IV Koordinasyon Toplantısı Gerçekleşti

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri IV. Koordinasyon Toplantısı Çanakkale Teknopark ev sahipliğinde Kolin Otel’de gerçekleşti.

Toplantıya; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Bilim ve Teknoloji Genel Müdür V. İlknur İnam ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen teknoloji ve inovasyon ekosisteminin yöneticileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Çanakkale Teknopark’ın tanıtım filmi izlendi ve Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. Genel Müdürü Öğr. Gör. Erkan Bil’in konuşmaları ile devam etti.

Çanakkale Teknoparkın önemli ortaklarından birisi olarak kısaca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden bahseden Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, “ÇOMÜ’de esas hedeflerimizin başında daha kaliteli bir üniversite haline gelmek var ve bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz’’ dedi.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı böylesine anlamlı ve geleceğimizi aydınlatan, geleceğimize umutla ve özgüvenle bakmamızı sağlayan teknoloji bölgelerinin yöneticilerinin Çanakkale’de toplanmasının önemli olduğuna değinerek bu toplantının organize edilmesinde emeği olanlara başta Teknopark Yönetimine ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine teşekkür etti.

Açılış ve protokol konuşmalarının ardından Çanakkale Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve Performans Endeksi sunumları gerçekleştirildi.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir