Aysel Bayraktar’ın ismi Doğanlar Kültür Merkezi’nde yaşacak

Bornova’nın önceki dönem Belediye Başkanlarından Aysel Bayraktar’ın adı Doğanlar’da yaşayacak. Bornova Belediyesi tarafından Doğanlar’da yapımını tamamlanan Çok Amaçlı Kültür Merkezi’ne 1994-1999 yılları arasında Bornova Belediye Başkanlığı görevini yürüten Bayraktar’ın ismi verildi. İlgi karar Belediye Meclisi’nce oy birliği alındı. Başkan Olgun Atila, “Adını vereceğimiz Doğanlar Kültür Merkezi’nde Sayın Bayraktar gibi Atatürk ilkelerine ve Cumhriyete bağlı aydın insanlar yetişecektir” diye konuştu.

Geçtiğimiz Şubat Ayı’nda yaşamını yitiren Bornova Eski Belediye Başkanı Aysel Bayraktar’ın ismi, Bornova Belediyesi’nce yapımı tamamlanan Doğanlar Kültür Merkezi’nde yaşayacak. İlgili karar, Bornova Belediyesi’nin Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda oy birliği ile alındı.

Bayraktar gibi aydın bireyler yetişecek

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,oy birliği ile alınan karar nedeniyle tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Aysel Bayraktar’ın Bornova’ya önemli hizmetlerde bulunan çok değerli bir isim olduğunu belirten Atila, “Adını vereceğimiz Doğanlar Kültür Merkezi’nde Sayın Bayraktar gibi Atatürk ilkelerine ve Cumhriyete bağlı aydın insanlar yetişecektir” diye konuştu.

Çok amaçlı kültür merkezi

Bornova Belediyesi önümüzdeki günlerde hizmete açmayı planladığı Doğanlar Kültür Merkezi’nin temelini 11 Temmuz 2017 tarihinde atmıştı.
Doğanlar Mahallesi 1517 Sokak’taki 1.700 metrekarelik alanda inşa edilen Çok Amaçlı Kültür Merkezi, çağdaş mimarisiyle dikkat çekiyor. 3 katlı Kültür Merkezi’nin bodrum katı otopark olarak kullanılacak. Engelli vatandaşların kullanımı için düzenlemelerin de yapıldığı Tesiste, Kadın Danışma Merkezi ve bu bölüme ait atölyelerin yanı sıra çok amaçlı bir salon bulunuyor. Yaklaşık 2 bin aileye hizmet veren Dost Market’in Doğanlar Şubesi de bu Merkez’e taşınacak.

Aysel Bayraktar kimdir?

10 Şubat 1932’de Adana’da doğan ve 1955 yılında Ankara Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nden mezun olan Aysel Bayraktar, 1957 yılında Prof. Dr. Kazım Bayraktar ile evlendi. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Mimarisi Kürsüsü’nde 1960’da doktor, 1970’de doçent, 1980 yılında profesör oldu. Kendi isteğiyle emekli olana dek, kurulmasında büyük emek verdiği Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde bölüm başkanlığı yaptı. Birçok ulusal ve uluslararası dernekte ve kuruluşta üyeliği bulunan Bayraktar ; 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde Demokratik Sol Parti’den Bornova Belediye Başkanı seçildi ve 1999 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Alp ve Cengiz adlı iki oğul, 3 torun ve bir torun çocuğu sahibi Bayraktar, 21 şubat 2018’de hayata gözlerini yumdu.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir