YENİ TRAMVAYLARIN TEST SÜRÜŞLERİ SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımlarından biri olan Tramvay Projesi’nde, 6. etap hatların yapımı hızla devam ederken, hizmete alınacak tramvayların vatman adaylarının eğitimleri ve yeni tramvayların test sürüşleri eş zamanlı olarak devam ediyor.

Emek-71 Evler’den Şehir Hastanesi’ne ardından da,  5,2 kilometrelik devam hattıyla Sultandere ve 75. Yıl Mahallelerine ulaşacak ESTRAM’ın saha çalışmaları aralıksız devam ediyor. Şehir Hastanesi güzergâhında çalışmalar hızla devam ederken, yeni hizmete başlayacak SKODA marka tramvayların test sürüşleri de seferlerin sona erdiği gece saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor.

Tramvayların ve yeni hatların hizmet vermeye başlamasıyla birlikte doğacak sürücü ihtiyacını gidermek için ESTRAM bünyesinde çalışacak vatmanların eğitimlerinin de devam ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Çalışmalar tamamlandığında toplam hat uzunluğumuz 61,1 kilometreye ulaşacak. Alımını gerçekleştirdiğimiz ve tamamı Eskişehir’e ulaşan 14 yeni tramvayla birlikte tramvay filomuzdaki araç sayımız 47’ye ulaşmış olacak. Gece seferlerin durmasıyla birlikte yeni tramvaylarımızın test sürüşlerini gerçekleştiriyoruz. Diğer yandan da yeni tramvayların hizmete girmesiyle ortaya çıkacak vatman ihtiyacımız için de yeni adayların eğitimlerini tamamlıyoruz. Hem sahada hem de teorik bilgilerle yeni vatmanlarımızı hazır hale getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir