Meclisten ‘istismara’ ortak tavır

Torbalı Belediyesi Temmuz ayı olağan belediye meclis toplantısı gerçekleşti. Belediye meclisinde son günlerde artan çocuk istismarı haberleri ve Torbalı’ya kurulmak istenen atık pil fabrikası gibi önemli konular ele alındı

TORBALI Belediyesi Temmuz ayı olağan belediye meclis toplantısı Cuma günü gerçekleşti. Belediye meclisinin ilk önemli gündem maddesi içkili yerler krokisi oldu. Bu konuda belediye meclisine sözlü önerge veren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “İçkili yerler krokisine ek yapılmaması konusunda belediye meclisi olarak ortak bir prensip karar alalım. Bu karar içkili yerler konusundaki taleplerin de önüne geçmiş olur. Torbalı İzmir’in bataklığı olmasın” dedi. Başkan Görmez’in bu önergesi belediye meclisinde muhalefet partilerinin de desteğini alarak oy birliği ile geçti.

BELEDİYE MECLİSİ’NDEN ÇOCUK İSTİSMARINA ORTAK TAVIR

TEMMUZ ayı olağan belediye meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde son günlerde ülke genelinde meydana gelen çocuk istismarı olayları oldu. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Bu konuda anne babalar olarak hepimiz uyanık olmalıyız, çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa belediye meclisi olarak yapmaya hazırız. Gerekli uyarıları yaparak ilçemizde bu konuda vatandaşlarımızın dikkatini çekecek her türlü adımı atmaya hazırız” dedi.

“TORBALI’YI İZMİR’İN ÇÖPLÜĞÜ OLARAK GÖRÜYORLAR”

MECLİS toplantısının son bölümüne CHP Grup Sözcüsü İbrahim Özel, Yazıbaşı’da tehlikeli atık geri dönüşüm fabrikası kurulacağı duyumunu aldıklarını, buna engel olunması gerektiğini ifade etti. Başkan Görmez, Ruhsat Müdürünü yanına çağırarak konu hakkında bilgi aldıktan sonra, “Söz konusu fabrika ÇED raporunu almış, ancak ruhsatını verecek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir. Torbalı’yı İzmir’in çöplüğü olarak gördükleri için bu tür tesisleri getirip ilçemizde kuruyorlar. AK Parti olarak bizler bakanlık nezdinde, sizler de CHP grubu olarak Büyükşehir Belediyesi’nde gerekli takip işlemlerini yapıp, bu tesisin kurulmasına engel olalım” dedi.
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir