ADANA BAROSU HAYVANLARA EZİYET EDENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Adana Barosu, sokak hayvanlarına yönelik eziyetlere karşı kayıtsız kalmayarak Adana’da Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi çevresinde ve Mersin’in Anamur İlçesi’nde yaşanan olaylar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyuruları; Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi ve İletişim Fakültesi arasındasi bir alanda hayvansever öğrenciler tarafından ön patileri kesilmiş halde bulunan yavru köpeğin öldürülmesi, ikinci olayda ise, Mersin Anamur’da bir 33. B. 0748 plakalı kamyon arkasına bağlanarak sürüklenen Kangal cinsi köpeğin ölümü ile sonuçlanması için yapıldı.

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, baro olarak Adana ve Türkiye’nin neresinde olursa olsun yaşanan hak ihlallerine, insani ve vicdani olguların bir kenara bırakılarak hayvanlara yönelen saldırılara da seyirci kalmayarak, sorumlular hakkında yasal işlem yapılması, hak ettikleri cezayı almaları noktasında ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Hayvan Hakları Komisyon Başkan Yardımcısı Av. Gülşah Görür, hayvanlara yapılan insanlık dışı işkence ve eziyetlerin durdurulması için mevcut 5199 sayılı yasanın yetersiz olduğunu, sahipli ve sahipsiz hayvan ayrımı yapılmaksızın tüm canlıları koruyan ve cezai yaptırımlar içeren yeni bir yasanın yürürlüğe konulması gerektiğini vurguladı.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir