Kadirli 112 Acil Sağlık Hizmetleri Binası Açıldı

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Kadirli ilçesinde yapımı tamamlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri binası, törenle hizmete açıldı.

Açılışta konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Osmaniye genelinde 26 adet 112 acil sağlık hizmetleri istasyonunun bulunduğunu söyledi.

Acil servis hizmetlerinin 24 saat esasına göre hizmet verdiğini ifade eden Öznavruz, “Ülkemizde 50 bin nüfusa 1 istasyon planlanmakta iken ilimizde 20 bin nüfusa 1 istasyon düşmektedir. İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı ambulans servisi başhekimliğimizde 19 doktor, 75 paramedik, 166 acil tıp teknisyeni, 41 şoför ve 28 diğer unvanlarda olmak üzere toplam 329 personel görev yapmaktadır. Ayrıca 1 adet yoğun bakım (obez), 1 adet 4 yataklı, 3 adet acil yardım ile birlikte toplan 36 adet acil yardım ambulansı bulunmaktadır.” dedi.

Açılışı yapılan istasyonun 205 metrekare kapalı alana sahip olduğunu dile getiren Öznavruz, “Binamız tek katlı, 2 araçlık kapalı ambulans garajı, çalışma, eğitim ve koordinasyon odaları, ilaç, tıbbi atık ve malzeme odaları ile günümüz konseptine ve fonksiyonelliğine uygun olarak planlanmıştır.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle istasyon hizmete açıldı.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir