Adana Trafiğine Başkan Sözlü Neşteri


 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kenti rehabilite ederek çevresini değiştiren dev projeleri birer birer hayata geçiriyor, ulaşım master planına eşgüdümlü yürüttüğü çalışmalar kapsamında Adana’nın trafik yükünü hafifletecek projelere imza atıyor

Adana’da gözle görünen fiziki çalışmaların yanı sıra alanında uzman isimlerle yaptığı şehir planlaması ile kentin gelecek yüz yılını inşa eden Başkan Hüseyin Sözlü, dört yıllık hizmet süresince kente vizyon katan projelere imza atarken ulaşım master planı ile eşgüdümlü yürüttüğü çalışmalar kapsamında trafik düğümlerini çözen kritik hamleleri hayata geçiriyor

TÜRKİYE’DE İLKLER BAŞKAN SÖZLÜ İLE

Hemşerilerinden aldığı güç ile bir belediyenin kendi kaynakları ile yapabileceği en büyük projeleri Adanalı hemşerilerine armağan eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, milliyetçi ve üretken belediyecilik anlayışının en verimli örneğini sergileyerek kentin vizyonunu değiştirecek projeleri birer birer tamamlıyor. Yapımı tamamlandığında her gün yaklaşık 100 bin aracın geçeceği, Türkiye’de bir belediyenin kendi kaynakları ile yaptığı en büyük köprü olan Devlet Bahçeli Köprüsü’nde çalışmalar hızla ilerliyor. Bölgedeki trafik yükünü omuzlayacak olan Devlet Bahçeli Köprüsü’nde gece gündüz hummalı bir çalışma sürüyor.

SAHİL YOLU’NDA ÜÇÜNCÜ ETAP DEVAM EDİYOR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün vizyon projeleri arasında yer alan Adnan Menderes Sahil Yolu’nda üçüncü etap çalışmaları aralıksız devam ediyor. Vatandaşların ortak kullanım alanı olan Seyhan Baraj Gölü’nde uygulamaya koyduğu Adnan Menderes Sahil Yolu Düzenleme ve Kültür Aksı Projesi ile daha önce işgal altında olan alanları bisiklet yolu ve koşu yolu, kaldırım, sahil düzenlemesi ve rekreasyon uygulamaları ile işgalden kurtararak vatandaşların hizmetine sunan Adana Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Sahil Yolu’nun gidiş yönüne göre solunda da oldukça geniş bir yeşil alan kazandırdı. Yeşil alanı vatandaşların piknik yapıp hoş vakit geçirebileceği bir çevre düzenlemesi ile şekillendiren Büyükşehir Belediyesi, Amerikan Adası’ndaki işgalleri önlemeye hazırlanıyor.

ALPARSLAN TÜRKEŞ’TE BİRİNCİ ETAP TAMAMLANDI

Kente prestij kazandıran projelerin yanı sıra ulaşımdaki problemlere de köklü çözümler getiren projeleri birer birer hayata geçiren Başkan Hüseyin Sözlü, Alparslan Türkeş Farklı Seviyeli Kavşak Projesi’nin ilk etabını tamamladı. Bu proje ile Alparslan Türkeş Bulvarı’na sağlı sollu 6 adet olmak üzere toplamda 824 metre uzunluğunda, 2’şer şeritli taşıt köprüsünün inşaatı yürütüldü. Hafif Raylı Sistem güzergahına paralel devam ettirilen projede yan yol bağlantılarıyla Mavi Bulvar ve Kasım Ener Caddesi’ne geçiş verildi. Projenin etki alanı içinde kalan otoyol geçiş köprülerinin her iki yanında da 6 metrelik genişletme yapıldı. Viyadüklerle Mavi Bulvar ve Kasım Ener Bulvarı ile ilişkisi kesilen, köprülerle otoyolu transit geçen Alparslan Türkeş Bulvarı’nda ilk etap tamamlanarak hizmete açıldı.

GİRNE KÖPRÜSÜ NEFES ALMAYA HAZIR

Karaisalı kırsalında iki aracın yan yana geçemediği yola uçak indiren, yıllarca ihmal edilen Göller Yaylası’na adeta dağları delerek yol yapan Başkan Hüseyin Sözlü, ulaşım master planına eşgüdümlü yürüttüğü çalışmalar kapsamında şehrin trafik yükünü omuzlayan projeleri peş peşe uygulamaya koyuyor. Başkan Hüseyin Sözlü’nün D-400 trafiğini rahatlatmak amacı ile gerçekleştirdiği son kritik hamlesi de Girne Köprüsü’nün 10 şeritli yola çıkarılma projesi oldu. Proje kapsamında sağlı sollu yaya köprüleri yıkılarak yerine taşıt köprüleri yapılacak mevcut yere köprüleri üçbuçuk metre yerine 11,5 metre genişliğine ikişer şeritli köprüler inşa edilecek. Yapılan bu ilave köprülerle köprünün genişliği 25 metreden 52,5 metreye çıkarılacak yani kapasitesi iki kat arttırılmış olacak. Toplamda Girne Köprüsü’nün platform genişliği 10 şeritli köprü haline gelmiş olacak.

 

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir