Sumbas’ta Okuma Yazma Seferberliği

Sumbas ilçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında açılan okuma yazma kursunu tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
Mehmetli Ortaokulu bahçesinde düzenlenen sertifika dağıtım törenine, Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Sert, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.
Kaymakam Coşkun, tören öncesi yaptığı konuşmada, projenin, okuma yazma oranını yükseltilmesi adına örnek bir proje olduğunu söyledi.
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan okuma yazma seferberliğinin başarıyla tamamlandığını ifade eden Coşkun, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendilerinin himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizde düzenlenen kurslara katılım yoğun oldu. 21 kursa, 149 kişi katıldı. Bu kurslar sayesinde vatandaşlarımız okuma yazma öğrendi ve başarılı olan 62 kişi sertifika almaya hak kazandı. Kendilerini canı gönülden tebrik ediyorum.” diye konuştu.
Kursiyerler adına konuşan Dürüye Alişan da “Kampanyanın açılmasında sebep olan Cumhurbaşkanımıza ve eşine tüm kurs arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Ne mutlu okuyana. Öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Okumak çok güzel ve okumanızı tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir