Reyhanlı Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Kaldırım İşgallerine Müdahale

Reyhanlı Belediyesi Zabıta Ekipleri denetimleri neticesinde, Yaya kaldırımlarını ve yolu işgal ederek gelişi güzel bir şekilde bırakılan palas, kum ve inşaat malzemelerine müdahale ederek inşaat sahipleri haklarında tutanak tanzim etti. İnşaatlara Kabahatler Kanunu kapsamında cezai işlem uygulanacağı ihtar edildi.

Yıldız, Yumuşak ve Kübra İnşaata yapılan işgalden dolayı 2 gün süre verilerek eylemin sonlanması konusunda inşaat sahiplerine ihtarda bulunuldu. İşgal sonlandırılmadığı takdirde Kabahatler kanununa göre inşaat sahiplerine 1300tl. Ceza-i işlem uygulanacağı bildirildi.

“Tüm esnaflarımızdan bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını rica ediyoruz”
Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Mimar Mehmet Çüter; “Maalesef şehrimizin birçok yerinde bu tür kaldırım işgalleri ile sıkça karşılaşıyoruz. Artık vatandaşlarımız yolları ve kaldırımları kullanamaz hale gelmiştir. Yapılan bu yanlış vatandaşlarımızın zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Kaldırımları kullanamamasından dolayı, yayaların araçlar için yapılan yollara inmesine sebep oluyor. Bu durum da hem trafiğin akışı açısından hem de insanlarımız için büyük tehlike arz ediyor. Her hangi bir cezai işlem ile karşılaşılmaması için tüm esnafımızdan bu konuda hassasiyet rica ediyorum” dedi.

 

 
EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir