Onlarsız olmuyor

Geleneksel Ramazan eğlencelerini ilçelere taşıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karagöz-Hacıvatlı, meddahlı, kantolu gösterileriyle iftar sonralarını renklendiriyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü ayı Ramazan’da, kentin farklı ilçelerinde gerçekleştirdiği etkinliklerle iftar sonralarını şenlendiriyor. Aliağa, Torbalı, Beydağ, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Kemalpaşa ve Menderes ilçelerinde ve her salı Emir Sultan Türbesi’nin arkasında saat 21.00 ile 22.30 arasında gerçekleştirilen “Geleneksel Ramazan Şenlikleri”, her yaştan İzmirlinin büyük ilgisin çekiyor. Karagöz Hacivat, meddah, orta oyunu, tulumbacılar, fasıl, kanto, halk dansları, semazen gösterileri, ramazan davulcuları, konser, sihirbazlık gösterileri, animasyon ve yarışmalarla eski ramazan geceleri yaşatılıyor. Ayrıca şenliğe katılanlara geleneksel kıyafetlerle limonata, kağıt hel va, dondurma ikramı yapılıyor.

Ramazan ayının başından bu yana sürdürülen geleneksel Ramazan etkinliklerinin kalan programı şöyle:

§  Aliağa, 3 Haziran Pazar – Şakran Sahil Meydanı

§  Kemalpaşa, 4 Haziran Pazartesi – Bağyurdu Meydanı

§  Konak, 5 Haziran Salı – Emir Sultan Türbesi,

§  Kiraz, 6 Haziran Çarşamba – Cevizli Köy Meydanı

§  Kınık, 7 Haziran Perşembe – Yaylaköy İlkokulu Bahçesi

§  Torbalı, 7 Haziran Perşembe – Pancar Mahallesi Pazaryeri

§  Ödemiş, 12 Haziran Salı – Birgi Atatürk Meydanı

§  Konak, 12 Haziran Salı – Emir Sultan Türbesi

§  Beydağ, 13 Haziran Çarşamba – Festival Alanı

§  Menderes, 14 Haziran Pazartesi – Karakuyu Mahalle Meydanı

 

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir