Bornova’da 19 Mayıs coşkusu Aşık Veysel’e sığmadı

????????????????????????????????????

Bornova’da 19 Mayıs coşkusu Aşık Veysel’e sığmadı

Kortej ve Gripin Konseri onbinlerin katılımıyla gerçekleşti

Başkan Atila’dan gençlere: Cumhuriyetimize, özgürlüklerimize daha fazla sahip çıkalım

Bornova’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı binlerce vatandaşın katıldığı etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nından başlayan yürüyüşte Mustafa Kemal Caddesi kırmızı-beyaza boyanırken, heyecan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Amfi Tiyatro’da devam etti. Türk Rock Müziği’nin sevilen Grubu Gripin hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri onbinlerce İzmirli izledi. Gençlere seslenen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Her alanda Cumhuriyetimize, özgürlüklerimize daha fazla sahip çıkalım, ülkemiz için daha fazla çalışalım.” diye konuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bornova’da coşkuyla kutlandı. Bornova Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan kortej yürüyüşü binlerce Bornovalının katılımıyla gerçekleşti. Mustafa Kemal Caddesi’nin Ay Yıldızlı Bayraklarla kırmızıya boyandığı yürüyüşte marşlar hep bir ağızdan söylendi. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun yanısıra İzmir Vos Vos Derneği’nin katılımıyla renklenen Kortej, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda son buldu.

Aşık Veysel’de onbinlerin coşkusu

Amfi tiyatroda ise Alternatif Rock Müziği’nin sevilen topluluğu Gripin hayranları ile buluştu. Binlerce Bornovalı, grubun yıllarca dillerden düşmeyen şarkılarına coşkuyla eşlik etti. İzmir Marşı ve Ünlü sanatçı Ege’nin yazıp bestelediği “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” şarkısının çalındığı anlarda coşku ve heyecan daha arttı.

Güneş İzmir’den doğacak

Aşık Veysel Amfi Tiyatrosu’nu dolduran vatandaşlara hitap eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila; “Bugün Bizim doğum günümüz, kuruluş günümüz, kurtuluş günümüz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı kutlu olsun. Burada bu coşkuyu bizimle birlikte yaşayan Bornovalılara yürekten teşekkür ediyorum. Dünya görüşümüz ne olursa olsun birbirimize sahip çıkıp, elele vererek bu güzel vatanda, Al Bayrağımız altında özgürce yaşamaya devam edelim” dedi. Özellikle gençlere seslenen Başkan Atila, “Ben inanıyorum ki; Daha aydınlık günler için güneş Bornova’dan İzmirimizden doğacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu vatan için canını veren bütün şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı yaklaşırken her alanda Cumhuriyetimize, özgürlüklerimize daha fazla sahip çıkalım, ülkemiz
için daha fazla çalışalım.” diye konuştu.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir