Süleyman Soylu ZMO Konya Şubesi Başkanı Oldu

Süleyman Soylu ZMO Konya Şubesi Başkanı Oldu

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanlığına Prof. Dr. Süleyman Soylu seçildi. Celil Çalış’ın Konya Milletvekilli aday adayı olmasından sonra mevcut görevinden istifa etmesinden sonra, yapılan seçimle ZMO Konya Şube Başkanlığına Prof. Dr. Süleyman Soylu getirildi. Süleyman Soylu’nun Başkan olmasından sonra ZMO Yönetim Kurulu İkinci Başkanlığına Fuat Kunduracı, Sayman Üyeliğe Süleyman Yavuz İlgün, Yazman Üyeliğe Dilek Tunalı getirilirken, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ünlü, Dilek Şen Özdemir ve Mustafa Ümit Yorgancılar’dan oluştu.

Başkanlığa seçilen Prof. Dr. Süleyman Soylu, tarımın gelişmesi, kırsalın kalkınması, üyelerin refahı için oda çalışmalarına devam edeceklerini belirterek, çiftçi ile ziraat mühendisleri arasındaki köprünün daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaklarının altını çizdi.

Soylu, önceki başkan Celil Çalış’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, seçilmesi halinde bilgi ve birikimiyle tarımı güçlü bir şekilde TBMM’de temsil edeceğine inandıklarını beyan etti.

ZMO Konya Şubesi’nin iki bine yakın kayıtlı üyesi ile güçlü bir STK olduğunu belirten Soylu, her platformda tarımın, çiftçilerimizin, üyelerimizin sorunlarının çözümünde eskiden olduğu gibi ellerinden gelen çabayı sarf edeceklerini ifade ederek, yeni dönemin herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

Prof. Dr. Süleyman Soylu kimdir?

Prof.Dr. Süleyman SOYLU 1970 Konya doğumlu olup, 1991 yılında S.Ü. Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun olmuştur. Ana Uzmanlık alanı Tahıl Islahı ve Yetiştiriciliği olan ve yüzden fazla bilimsel makalesi bulunan Prof. Dr. Süleyman Soylu çok sayıda projede araştırıcı ve yürütücü olarak görev yapmıştır. 2007-2016 yılları arasında S.Ü. Sarayönü Meslek Yüksekokulunda Müdür olarak görev yapmıştır. Bu görevinin yanı sıra 2015-1016 yıllarında Konya Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2014-2018 yılları arasında TUBİTAK TOVAG Grubu danışma kurulu ve GYK üyesi olan Prof. Dr. Süleyman Soylu TÜBİTAK Projelerinin değerlendirme panellerinde moderator olarak görev almaktadır. Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Araştırma ve Danışma Kurulu Üyesi olan Soylu’nun kendi adına tescilli buğday çeşidi bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Soylu, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir