Başkan Akyürek 300 Adıyamanlı Öğrenci ile Buluştu

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Adıyaman’dan Konya’ya gelen 300 öğrenci ile Konya Bilim Merkezi’nde buluştu. Projeyi önemsediklerini dile getiren Başkan Akyürek, “Biz hep birlikte Anadoluyuz. Bir vücudun uzuvları gibi bir konumdayız” dedi.

  Büyükşehir Belediyesi Konya Bilim Merkezi’nin bugün önemli ve bir o kadar da anlamlı 300 konuğu vardı.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde İçişleri Bakanlığınca yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Adıyaman’dan Konya’ya gelen öğrencilerle buluştu.

BİZ BİRLİKTE ANADOLUYUZ

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Adıyamanlı öğrencileri Konya’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, “Hem milli ve manevi değerlerimizi öğreniyorsunuz, hem de günümüzün ilimlerinize de vakıf oluyorsunuz. Hedeflerinizi büyük tutun ve o doğrultuda çalışmaya devam edin. Biz hep birlikte Anadoluyuz. Bir vücudun uzuvları gibi bir konumdayız. Hayat boyu bunu unutmayalım. Kardeşlik duygularımız güçlenerek devam etsin” diye konuştu.

TANIŞMA VE KARDEŞLİK DUYGULARI GÜÇLENİYOR

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen projeyi önemsediklerini kaydeden ve söz konusu projenin tanışmaya ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olduğunu dile getiren Başkan Tahir Akyürek, şunları dile getirdi, “Konya’da 3 gün geçireceksiniz. Gezilecek yerleri ziyaret edeceksiniz. Hem tatil olmuş oluyor hem de bilginizi görgünüzü ve kültürünüzü artırmış oluyorsunuz. Kültürümüzün inanç ve değerlerimizin en büyük sembollerinden birisi Mevlana Celaleddin Rumi’dir. Hz. Mevlana’yı da ziyaret ediyorsunuz. Bilim Merkezi’ni ve daha birçok yeri ziyaret ediyorsunuz. Belki Konyalı öğrencilerimizin hala görmediği kıymetli mekânları görmüş oluyorsunuz. Programı organize eden müdürümüze, hocalarımıza ve katkı yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Başkan Akyürek ile bir araya gelen öğrenciler, daha sonra Bilim Merkezi’ndeki stantları gezip bol bol fotoğraf çektirdiler.

KONYA PROGRAMI DOLU DOLU GEÇİYOR

Konya’ya gelen Adıyamanlı öğrenciler, Konyanüma, İstiklal Harbi Şehitler Abidesi, Mevlana Müzesi, Bedesten Çarşısı ve Konya Valiliği ziyaretlerinin yanı sıra Kalehan Ecdat Bahçesi’ni de görme imkânı bulacak.

Öğrenciler Konya programlarının son gününde ise 80 Binde Devri Alem Parkı, Tropikal Kelebekler Vadisi, Büyükşehir Belediye Stadyumu, Karatay Medresesi ve İnce Minare Müzesi’ni gezecek. Öğrenciler ayrıca Mevlana Kültür Merkezi’nde Sema ayinini de izleyecek.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir