BAŞKAN AYHAN, MAHALLEYİ YAŞANMAZ HALE GETİREN GÖLETİ TOPRAKLA DOLDURDU

DCIM100MEDIADJI_0184.JPG

BAŞKAN AYHAN, MAHALLEYİ YAŞANMAZ HALE GETİREN GÖLETİ TOPRAKLA DOLDURDU

Şanlıurfa’nın Akçakele Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan,  Güvenç Mahallesi’nde devam eden gölet ve dere ıslah çalışmalarını denetledi.

Yaklaşık 40 yıldır mahalle ortasında kalan ve yazın sulama suyundan, kışın yağmur suyundan dolan gölet halkın isteği üzerine Başkan Ayhan’ın talimatıyla iş makineleriyle toprakla dolduruldu. Çalışmaları yerinde takip eden Ayhan, vatandaşların takdirini topladı.

Mahalle sakinlerinden Ahmet Yasak, yaklaşık 40 yıldır yağmur, akıntı ve tarım amaçlı sulama sularıyla dolan gölletin can ve mal güvenliği için büyük tehlike oluşturduğunu belirtti. Göletteki kirli sulardan yayılan kokuların ve oradan çoğalan sivrisinek ve benzeri haşerelerin çevre sakinlerinin sağlığını tehdit ettiğini dile getiren Yasak, “Gölet çocuklar için de büyük tehlike arz ediyordu. Her an bir çocuk buraya girecek, diye yüreğimiz ağzımıza geliyordu. Belediye Başkanımız Ayhan’dan buranın toprakla doldurulması için talepte bulunduk. Derhal gerekli çalışmaları başlattı.  Çok şükür, yıllardır hepimizi rahatsız eden bu sorundan kurtulduk. Emeklerinden dolayı Ayhan’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

İş makinelerinin çalışmalarını mahalle halkıyla bir süre izleyen Başkan Ayhan, halkın verdiği desteğe layık olmaya çalıştıklarını kaydetti. Vatandaşların bugüne kadar ihmal edilmiş hiçbir sorununa kayıtsız kalmadıklarını vurgulayan Ayhan, “Senelerdir mahalle ortasında kalmış ve burada yaşayanların adeta korkulu rüyası haline gelen bu gölette çözüm bulmakta bizlere nasip oldu. Mahalle halkımızın önemli bir problemini haletmenin sevincini yaşıyoruz.” diye konuşt

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir