Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ: “Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ:

“Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz”

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyledi. Bilal Uludağ, Çanakkale Savaşının tüm dünyaya karşı verilmiş emsalsiz bir mücadele örneği olduğunu,  orada kahramanlık destanı yazan aziz şehitlerimizi, onların eşsiz komutanı Mustafa Kemal Paşa’yı şükran, minnet ve rahmetle andıklarını ifade etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ‘nün 103’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bu zafer aynı zamanda Mehmetçiğin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtıdır. Milletimizin gönlünde daimi yerini alan şehitlerimiz,  Ülkemizin bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını feda etmişlerdir.

Milli Mücadele’nin ön sözü mahiyetinde olan Çanakkale Savaşı, bugün her zamankinden daha büyük anlam ifade etmektedir. Türk Devletinin temellerinin atıldığı ilk zaferdir. Çanakkale, insanlıktan soyutlanmış olanlara Mehmetçiğin verdiği iyilik ve insanlık dersidir.  Kısacası Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu olan bir ulusun kazandığı zaferlerin en önemlileri arasında yer almaktadır.  Bu zaferin adı Çanakkale, önderi, mimarı Mustafa Kemal,  Mehmetçik, temsilcisi de Tük milletidir. Çanakkale’de ölürken ölümsüzleşen atalarımızı rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BAŞKAN YARDIMCIS

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir