18 Mart Çanakkale Zaferi

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, 18 Mart Şehitler Günü Ve Çanakkale Zaferinin Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci yayımladığı yazılı mesajında, Çanakkale Deniz Zaferi’nin, milletin yeniden uyanışına, şahlanışına bir millet olarak dünya sahnesinde yeniden yükselişine zemin hazırladığını bildirdi.

Özkeçeci, ”Çanakkale’de omuz omuza vatanlarını müdafaa eden şehitlerimizden, onların yan yana yattığı kabirlerden aldığımız ilhamla, kardeşliği pekiştiriyor, ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimleriyle tek yürek halinde mücadele ediyoruz” mesajını iletti.

İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, “Aziz şehitlerimizin huzurunda bir kez daha söz veriyoruz; bıraktıkları miras, bıraktıkları kardeşlik mirası ebediyen taşınacaktır. Bugün Gaziantep’te de Diyarbakır’da da Hakkâri’de de Şanlıurfa’da da aziz şehitlerin torunları omuz omuza geleceğe yürüyorlar, yürüyecekler. Onların mirasına, onların hatırasına ayrımcılık, bölücülük sokmak isteyenlere, fırsat verilmeyecektir.” dedi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde, bu toprakları bize miras bırakan tüm şehitleri rahmetle, minnetle yâd ettiklerini belirten Özkeçeci, Çanakkale’de büyük bir kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğin, sergilediği cesaret ve fedakârlıkla bir yandan tüm dünyanın hayranlığına mazhar olduğunu, diğer yandan da İstiklal Savaşı’nın adeta ön sözünü yazdığını kaydetti.

Bu zaferle birlikte hem Kurtuluş Savaşı’nın yapılabilmesi, hem de bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için bir meşale yakıldığını belirten İl Başkanı Özkeçeci mesajına şöyle devam etti:

Hiç şüphesiz, bu destansı zafer, mazlum ve esaret altındaki bütün toplumlar için de emsal teşkil etmiştir. Millet olarak bizler, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan her bir şehidimizi daima minnet ve şükranla anacağız.

Bizler, şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti asla yere düşürmeyecek, Şehitlerimizin aziz emanetini ebediyen koruyacak, bu emaneti çok daha yükseklere taşımak için var gücümüzle mücadele edeceğiz.
İnanıyorum ki, bizi millet yapan yüksek değerlerimize sıkı sıkıya bağlı kaldıkça, aramızdaki ihtilafları bertaraf edip ittifak noktalarımızı güçlendirdikçe, Türkiye gelecekte hak ettiği gerçek yeri alacaktır.

Bu inançla, Şehitleri Anma Günü olarak kabul ettiğimiz Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Bu anlamlı gün dolayısıyla bütün Gaziantepli hemşerilerimi en samimi duygularımla selamlıyorum.

 

AK PARTİ GAZİANTEP İL BAŞKANI

 

 

 

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BAŞKAN YARDIMCIS

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir