ŞEHİT ABDULLAH TAYYİP OLÇOK SPOR SALONUNUN TEMELİ ATILDI

Gemlik Belediyesi tarafından Şükrü Şenol Ortaokulu bahçesine yaptırılan, 15 hain darbe girişiminin sembol isimlerden, Şehit Abdullah Tayyip Olçok’un adının verildiği, spor salonunun temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene, Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’ın yanı sıra siyasi parti ilçe temsilcileri, belediye meclis üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Rezzak Arslan, okulun öğrencilerinin sportif anlamda ki başarılarını anlattı. Yapılacak spor salonu ile birlikte ulusal ve uluslararası arena da daha fazla başarı elde edeceklerine inandıklarını dile getiren Arslan, “Gemlik Belediye Başkanımız Refik Yılmaz başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

2018 yılının Gemlik için çok bereketli bir yıl olacağını dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, her hafta ya bir açılış ya bir temel atma programı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, bu yıl Gemlik’e 5 spor salonu kazandıracaklarını söyledi. Gemport Anadolu Lisesine yapılacak Spor Salonunun da ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, anıtlar kurulundan izin beklediklerini dile getirdi. 11 Eylül İlkokulunun bahçesinde 2 ayrı binayı kamulaştırarak, spor salonu yapmak için alan açtıklarını açıklayan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, önümüzde ki haftalarda orada temel atacaklarını müjdeledi. Özdilek Cevdet Aynur Mayruk İ.H.L ve Roda İ.H.L yılsonuna kadar temellerinin atılacağını belirten Başkan Yılmaz, “ Cihatlı Mahallesinde de 16 derslikli İlkokulu belediye imkânlarıyla yaparak, toplu konutlarda yaşayacak 7000 vatandaşın faydalanabileceği bir İlkokul, ardından da bir de Ortaokul kazandıracaklarını sözlerine ekledi. Başkan Yılmaz, “ İstiyoruz ki şehitlerimizin künyesi, okullarımıza, caddelerimize, parklarımıza verilsin. Bu coğrafya da yeri geldiğinde 17 yaşında da şehit olunuyor, 90 yaşında da şehit olunuyor. Bizlerde şehitlerimizin ismini her fırsatta ilçemizde yaşatıyoruz ve yaşatmaya devam edeceğiz. Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonumuzun, Gemlik’e ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir