“Go” heyecanı Bornova’da yaşandı

????????????????????????????????????

“Go” heyecanı Bornova’da yaşandı

Smyrna Go Turnuvası, Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. 66 oyuncunun katıldığı turnuvada, Ulaş Ören’in şampiyon oldu.

Bornova Belediyesi’nin İzmir Go Oyuncuları ve Ege Üniversitesi Go Topluluğu ile birlikte düzenlediği Smyrna Go Turnuvası, Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşti. İki gün süren organizasyonda en küçüğü 12, en büyüğü 60 yaşında olmak üzere 66 oyuncu mücadele etti. Ulaş Ören’in şampiyon olduğu Turnuva’da, Altan Kumtay ikinci, Hataycan Özgür üçüncü oldu.

Nasıl oynanır?

Tahta üzerinde oynanan iki kişilik bir strateji oyunudur. Çin kökenli olmasıyla birlikte bütün Doğu Asya’da tanınır ve oynanır. Oyunda siyah ve beyaz renklerdeki küçük ve yuvarlak taşlar kullanılır. Oyun, sırası gelen oyuncunun kendi taşını oyun tahtasındaki mümkün olan bir yere yerleştirmesi ile oynanır. Tahtaya konulan taşlar esir alınmadığı müddetçe oyun sonuna kadar hareket etmezler. Tüm taşlar aynı değere sahiptir ancak birbirleri arasındaki stratejik konum oyunun yapısını belirler. Oyun sonunda en çok alana sahip olan oyuncu oyunu kazanmış olur.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN    YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir