TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSUNDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Gemlik Belediyesi Sanat ve Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Sanat Musikisinin birbirinden eşsiz eserlerini icra etti. Şef Erdinç Çelikkol yönetiminde, Yunus Emre Kültür Merkezinde sahne alan koro, Türk Sanat Musikisi Sevenlerini mest etti. Koro ve Solo halinde ustaların eserlerini seslendiren Gemlik Belediyesi Sanat ve Kültür Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, ayakta alkışlandı.

Yoğun bir katım ile gerçekleşen konserin birinci bölümde Yusuf Nalkesenin, Sadettin Kaynak, Seyfettin Sığmaz, Rüştü Demirci, Avni Anıl, Necdet Tokatlıoğlu, Selahattin Erköse, Talat Er’in Muhayyer Kürdi makamındaki eserleri koro ve solo olarak seslendirildi. Konserin ikinci bölümünde de Dr. Selahattin İçli, Münir Nurettin Selçuk, Kaptanızâde Ali Rıza Bey, Avni Anıl gibi unutulmaz bestekârların eserleri koro ve solo olarak okundu. Sunuculuğunu Meltem Güneş ve Sadettin Çiçek’in yaptığı konser sonunda Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli Şef Erdinç Çelikkol’a çiçek takdim etti.

Kendisi de Türk Sanat Musikisi hayranı olan Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli, Dernek Başkanı Saadettin Çiçek ve Şef Erdinç Çelikkol nezdinde tüm koroya teşekkür etti. Gemlik’in Sanat alanında korolarıyla adeta çığır açtığını ifade eden Büyükgölcigezli, ustaların eserlerini büyük bir zevkle dinlediğini söyledi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir