ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE (Z- KÜTÜPHANE) SERİNHİSAR’ DA AÇILDI

ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE (Z- KÜTÜPHANE) SERİNHİSAR’ DA AÇILDI

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı ( ÇOGEP) ve Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde başlatılan, Aziz Şehitlerimizin isimlerinin verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane (Z- Kütüphane) projesi kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Serinhisar İlçesi Atatürk Ortaokulunda Şehit Polis Ahmet KABUKÇU isimli Z Kütüphane kurulumu tamamlanmış, 06.02.2018 tarihinde Sayın Valimiz Hasan KARAHAN’ın ve Şehit ailesinin katılımlarıyla açılışı gerçekleştirilmiştir.

Açılış konuşmalarında İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mevlüt DEMİR, “Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane); zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Bu projede amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal gelişimlerini, bilgi ve becerilerini arttırmak, öğrencilerimizi suç ortamlarından uzak tutarak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal duyarlılıklarını geliştirmek, Emniyet Teşkilatımız ile çocuklarımız ve gençlerimiz arasında diyaloğu arttırarak, milli kimlik ve aidiyet duygularına sahip, vatanını seven, bilinçli nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen 81 ilimizde 81 okulda kurulan zenginleştirilmiş kütüphanelere, bu vatan için gözünü bile kırpmadan şehadete yürümüş şehitlerimizin adları verilmesi, onlara duyduğumuz minneti her daim canlı tutmaya vesile olacaktır. İlçemizdeki Z Kütüphanenin kurulmasında vermiş oldukları katkı, ilgi ve hassasiyetten dolayı başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut OĞUZ’ a ve Emniyet Müdürlüğümüz personeline teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından Sayın Valimiz Hasan KARAHAN, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mevlüt DEMİR’e eğitime verdiği katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti. Sayın Valimiz Hasan KARAHAN tarafından kütüphanenin incelenmesi sonrasında misafirlerle birlikte fotoğraf çekimleriyle program sona ermiştir

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir