ABEM’de 4 bin öğrenci kampa girdi

12 ilçede 15 şubesiyle 13 bin öğrenciye ücretsiz eğitim desteği Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri, başarı çıtasını daha da yükseltmeyi hedefliyor.

ABEM’de 4 bin öğrenci kampa girdi

Adana’nın 12 ilçesinde 15 şubesiyle dar gelirli öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla ücretsiz hizmet veren Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri (ABEM), lise ve üniversite sınavlarında başarı çıtasını daha da yükseltmek amacıyla 4 bin öğrenciyi kampa aldı. Karne tatiline giren 8’inci sınıf ve 12’nci sınıf öğrencileri, bir hafta sürecek kampta yeni sınav sistemine göre soru çözme pratiklerini pekiştirme fırsatı buldu.
MOTİVASYON DEPOLADILAR
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet yürüten ABEM, 2 Haziran’da yapılacak Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlanan 8’inci sınıf öğrencileri ile 23-24 Haziran’da gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Temel Yeterlilik Sınavı’na (TYT) girecek 12’nci sınıf  öğrencilerini kampa aldı. Okullar açılıncaya kadar saat 09.00-17.00 arasında sürecek kampa katılan 8’inci sınıf öğrencileri ilk dönem derslerinin tekrar ettiren soru bankalarından yararlanırken, 12’inci sınıf öğrencileri yeni sınav sistemine göre özel olarak hazırlanan testleri çözüp, günlük deneme sınavlarıyla performanslarını ölçme imkanına erişti.  Karne tatilinde eğitim kampında bir araya gelen öğrenciler, motivasyonlarını güçlendirdi.
2017’NİN GURUR TABLOSU
Seyhan, Çukurova, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Yumurtalık, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Feke, Saimbeyli, Karaisalı ilçelerindeki ABEM şubelerinde ücretsiz kurslardan yararlanan binlerce öğrenci, en seçkin liseleri ve fakülteleri kazanma başarısı göstermişti.  Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) Sınavı’na giren öğrencilerden 32’si fen lisesi, 817’si Anadolu lisesi, 115’i diğer liseleri kazanmıştı. Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) öğrencilerden 3’ü tıp, 36’sı mühendislik mimarlık 9’u hukuk, 3’ü diş hekimliği, 68’i iktisadi ve idari bilimler, 47’si fen edebiyat, 73’ü eğitim, 29’i ilahiyat, 7’si iletişim, 43’ü sağlık bilimleri, 1’i eczacılık fakültelerine yerleşmiş, 404 öğrenci de diğer üniversitelere kayıt yaptırmıştı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir