GÜNDOĞDU’DAKİ DEĞİŞİM HALKA ANLATILIYOR)

GÜNDOĞDU’DAKİ DEĞİŞİM HALKA ANLATILIYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Gündoğdu’yu baştan sona yenileyecek proje hakkında Gündoğdu Mahalle sakinlerine bilgi verdi. Kentsel Dönüşüm İletişim Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda, Genel Sekreter Mehmet Engin Çakmak “Projeyi hazırlayarak Büyükşehir Meclisi’ne gönderdik. Bu proje Gündoğdu’nun çehresini değiştirerek orayı yeni bir cazibe merkezi haline getirecek” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Dairesi’ne bağlı mimar ve şehir plancıları Gündoğdu Mahalle Sakinleriyle bir araya gelerek, Gündoğdu 1 Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Proje hakkında kısa bir bilgi veren Kentsel Dönüşüm Dairesi yetkilileri, ardından projenin detaylarını anlatarak vatandaşların sorularına yanıt verdiler. Daha sonra Gündoğdu sakinlerine proje hakkında bilgi veren Genel Sekreter Mehmet Engin Çakmak, projenin yaklaşık 300 haneyi ilgilendirdiğini ifade ederek “Sizlerin içine sineceği, yerinde dönüşüm gerçekleştireceğimiz bir proje hazırladık ve yaklaşık 4 ay önce Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne sunduk. İnanıyorum ki sizlerle birlikte Gündoğdu’yu baştan sona yenileyerek yaşamaktan mutluluk duyacağınız bir mahalle haline getireceğiz. Ancak önceklikli olarak Büyükşehir Belediye Meclisi’nin İmar Komisyonu’nda 4 aydır bekletilen bu projenin onaylaması gerekiyor” dedi.

Vatandaşlarla birebir görüşmelerin de en kısa sürede başlayacağını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, mahalle sakinlerinin kuşkularının tamamının bu görüşmelerde giderileceğini belirttiler.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir