Daha yeşil Meram için! Meram’da yeşil alan çalışmaları

23.01.2018

Daha yeşil Meram için!

Meram’da yeşil alan çalışmaları

 

Meram Belediyesi, ilçede çevre ve yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdürüyor. 2017 yılında 14 adet parkı Meram’a kazandıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 43 bin metrekarelik de yeşil alan çalışması yaptı. Farklı özellikleriyle dikkat çeken Dutlu Koruluğundaki çalışmalar da tamamlanarak bu yıl içerisinde hizmete açılacak.

 

2017 yılında 14 adet park ve çocuk oyun alanını ilçeye kazandırdıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Halkımızın talepleri doğrultusunda farklı mahallelerimizde 14 adet yeni parkı ilçemize kazandırmış olduk. İlçemizin farklı mahallelerine ibreli ve yapraklı ağaç türlerinde toplam 238 bin 78 adet mevsimlik fidan dikimi yapıldı. Ağaç ve çalı grubunda ise 112 bin adet fidan toprakla buluşturuldu. Yine geçtiğimiz yıl 118 adet çocuk oyun grubu kuruldu. Bunun yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 1 adet engelsiz çocuk oyun grubu kurulumu da tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.  2017 yılı içerisinde ekiplerimiz tarafından 135 adet fitness spor aleti kurulumu gerçekleştirildi” diye konuştu.

Başkan Toru, yaklaşık 2 yıldır 850 bin metrekarelik alanda devam eden Dutlu Koruluğundaki çalışmalarda da sona yaklaşıldığını belirterek, “Doğal göletler, Osmanlı Kır Kahvesi, engelsiz çocuk oyun alanları, fitness, macera çocuk oyun alanı, çocuklar için koşu alanları, çocuk oyun evleri, çim kızağı, otopark alanları, kameriye ahşap sedir oturma alanları, spor oyun alanları, paintball, gül bahçesi koridoru, ateşli piknik alanları ve diğer donatılarıyla örnek bir yaşam alanını inşallah bu yıl içerisinde hizmete açmış olacağız” dedi.

Toplamda 17 kilometrelik Meram Dere Projesi’nin ilk etabının 3,5 kilometrelik alanı kapsadığını bildiren Toru, “Proje kapsamında giriş kısmında yapay şelale olup 1 adet kır kahvesi, yörük çadırı, asmalıklı kamelya,  oturma alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, yöresel yemek alanları yer alacaktır” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN ,YARDIMCISI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir