RECEP ÇALIŞKAN: HUZURLU BİR YARIYIL TATİLİ DİLERİM

RECEP ÇALIŞKAN: HUZURLU BİR YARIYIL TATİLİ DİLERİM

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan Yarı yıl tatili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Recep Çalışkan mesajında şunları söyledi:

“Eğitim, süreklilik gerektiren meşakkatli bir süreçtir. Doğumla başlar ölene kadar da devam eder. Hayatımızın her anında eğitim süreçlerine tabi oluruz. Okul hayatı ise temelde ilmi kazanımları ve olumlu davranış değişikliklerini esas alarak ilerlemektedir.  Eğitimcilerimizin, çocuk ve gençlerimize kazandırmaları gereken tutum ve davranışlar elbette medeniyetimizin ve manevi istikbalimizin çizdiği portreyi yansıtacak şekilde olmalıdır. Gençlerimize düşen ise, “eğitim”in daimi olduğunu unutmadan azami gayretle çalışmalarıdır.

Yarıyıl tatili dolayısıyla dinlenmek çocuklarımızın, gençlerimizin ve fedakar eğitimcilerimizin hakkıdır. Ancak, dinlenmek demek, hiç bir şey yapmamak demek değildir. Bu süreçte, gençlerimiz bir kaç kitap bitirmeli ve okula gitmedikleri süreçleri iyi değerlendirmelidirler. Nihai amaçlarımızı unutmadan Kur’an ile meşgul olarak, ilmi seviyelerini yükseltebilirler. En az 40 yeni hadis okuyarak, hayatıyla insanlığa örnek teşkil eden Peygamberimizin (SAV) sözlerini öğrenmiş olurlar. Anne babalar, disiplini elden bırakmadan çocuklarıyla ilgilenerek eğitim süreçlerinin devamını sağlamış olacaklardır.

Bu kıymetli günlerin en güzel şekilde değerlendirilmesi dileklerimle, tüm çocuk ve gençlerimizin yarıyıl tatilinin huzurlu geçmesini dilerim.”

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURULU

BASKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir