BÜYÜKŞEHİR BÜLTEN (ARSLANLI SAKİNLERİNDEN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR)

ARSLANLI SAKİNLERİNDEN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR

Eskişehir merkezine yaklaşık 100 kilometre mesafede bulunan, Çifteler İlçesi’ne bağlı Arslanlı Mahallesi’nin su sorunu ESKİ ekiplerinin müdahalesi ile ortadan kalktı. Mahalle sakinleri insanoğlunun en büyük ihtiyacının su olduğunu ifade ederek, mahallenin su sorununu çözen Başkan Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) kırsalda su sıkıntısı yaşayan mahallelerin sorunlarını çözmeye devam ediyor. Son olarak yaklaşık 2 yıldır sıklıkla su kesintileri yaşayan Çifteler İlçesi’ne bağlı Arslanlı Mahallesi’nde ESKİ ekipleri gerçekleştirdiği çalışmalar ile kesintilerin önüne geçti. 50 metreküplük su deposu konulan mahallede gerçekleştirilen sondaj çalışmaları ile yaklaşık 2000 metrelik borularla kuyu pompasından mahalleye kesintisiz su verilmeye başlandı.

Çalışmalar için Başkan Büyükerşen ve ESKİ’ye teşekkür eden Arslanlı Mahalle Muhtarı Adem Saraç “Mahallemizde yaklaşık 30 hanemiz var. Günde 2-3 saat aralıklarla 10-15 dakika su kullanabiliyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e yazdığımız dilekçe ile mağduriyetimizi gördüler ve kısa sürede ekipler çalışmalara başladı. Kuyu pompası ve enerji nakil hattının da tamamlanmasıyla 3 gündür hiçbir kesinti yaşamadık. Yalnızca depo etrafındaki çevre düzenlemesi kaldı. Büyükşehir Belediyemiz yaz aylarında da mahalle yollarımızda bakım ve onarım çalışması gerçekleştirmişti. Emeği geçen başta Yılmaz Büyükerşen olmak üzere tüm emekçilere çalışmalar için teşekkür ediyoruz” dedi.

Mahalle sakinleri ise suyun insanoğlu için en büyük ihtiyaç olduğunu ifade ederek “Kesintiler dolayısıyla köyde tüm çamaşır makineleri çalışmaz hale geldi. Ne duş alabiliyor ne de bulaşık yıkayabiliyorduk. Muhtarımızın da girişimleriyle su sorunumuzu çözen Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular

MUSTAFA DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETİM KURUL

BASKAN ,YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir