GEMLİK BULUŞUYOR SORULAR CEVAP BULUYOR

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Gemlik Buluşuyor” projesi adı altında, Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda toplantı düzenledi. Vatandaşların her türlü istek, öneri, sorun ve şikayetlerini birebir doğrudan temas kurmak suretiyle ilgili birimler tarafından değerlendirilip en kısa zamanda çözüm yollarının aranması amacı ile hayata geçirilen “Gemlik Buluşuyor” toplantısı, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Son günlerde kamuoyunda tartışılan konular hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kanun Hükmünde Kararname sonrası imara açılacak alanlarda bulunan, tapular kime ait sorusuna, “ Bu bölgeler Devletin hüküm ve tasarrufu altında olan ormanlık alanlar, dolayısıyla bu alanlar herhangi bir şahsın değil, Devlete ait alanlardır. Özel hiç kimsenin yeri ile ilgili bir tasarrufumuz yok. Kamuya ait konutlar yapacağımız arsa alanlarının dışında kalan yerler, zeytinlik ise zeytinlik, tarla ise tarla, orman ise orman olarak kalacak. Tek bir zeytin ağacı bile kesilmeyecek. Zaten Zeytin Koruma Kanunu var. KHK ile tahsis edilen alanlar dışında imar alanlarının açılması ne bugün ne de gelecekte mümkün değil” dedi.

Yapılacak olan konutlarda ticari amaç gütmediklerinin bir kez daha altını çizen Başkan Refik Yılmaz, “ Binası risk içeren ancak binasını dönüştürmeye imkanı olmayan, kentsel dönüşüm de yenilemeye gidildiğinde de imar nedeniyle üç kata düşeceğinden dolayı, mülkiyet sorunu ve paylaşımı yaşayabilecek vatandaşlar bizden talep ederler ise ürettiğimiz konutları vatandaşlarımıza vereceğiz” diye konuştu.

Takas yoluyla Belediye’ye geçen arsaları, şehrin ihtiyaç duyacağı yeşil alan spor alanları, yürüyüş alanları, bölge parkları, otoparklar yapacaklarını anlatan Yılmaz, “ Gemlik’in ovasında da imarı durdurma, ruhsat vermeme gibi bir tasarrufumuzda olmayacak ifadelerini kullandı.

Soru-Cevap şeklinde devam eden toplantı sonunda Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, vatandaşlardan gelen talep ve istekleri dinlemek üzere her Cuma günü vatandaşlarla bir araya geleceklerini dile getirdi.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL
NOVA MEDYA GRUP
YONETM KURULU BASKAN

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir