Yerli Malı Haftası Mezitli’de coşkuyla kutlandı

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi öğrencileri, çeşitli etkinlikler düzenleyerek, Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı kutladı. Öğrenciler, öğretmenleri tarafından hazırlanan yerel ürün pazarı açarak, mini bir defile de düzenledi.

Mezitli Belediyesi Bircan Tüfekçioğlu Gündüz Bakım Evi, öğrenci ve öğretmenleriyle Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası’nı kutladı. Öğrenciler, yerli ürünlerin kullanımını ve önemini kazandırmak amacı ile yapılan Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında yerli ürün pazarı açtı. Ürünler üzerine şiirler okuyan öğrenciler, mini bir defile yaparak hünerlerini sergiledi. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte, öğretmenler öğrencilere yiyeceklerle sağlıklı ve dengeli beslenmeyi anlattılar.

YERLİ KULLANIMINA DİKKAT ÇEKTİK

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın önemine dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,“Ülkemizde Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftası her yıl geleneksel olarak kutlanmaktadır. Bu geleneğimizi Türkiye’nin en iddialı oku öncesi eğitim kurumlarından birisi olan Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakım Evi’nde öğretmen ve öğrencilerimizle kutladık. Öğrencilerimizi yerli tüketimi yapılması konusunda bilinçlendirdik. Etkinlik kapsamında emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimize zihin açıklığı diliyorum” şeklinde konuştu.

HALIL İBRAHIM DINCEL

NOVA MEDYA GRUP

YONETIM KURULU BASKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir