BELEDİYE PERSONELİNE KURUM İÇİ ÇATIŞMA SEMİNERİ

Gemlik Belediyesi’nin Hizmet İçi Eğitim Seminerleri hız kesmeden devam ediyor. Marmara Belediyeler Birliği ve Yerel Yönetim Akademisi işbirliğiyle düzenlenen seminerde, kişisel gelişim uzmanı Haluk Otman “Kurum İçi Çatışma Yönetimi” konulu seminerde Gemlik Belediyesi personeline detaylı bir sunum yaptı.

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda organize edilen seminere, Gemlik Belediye Başkan Yardımcıları Kadir Erol, Vedat Büyükgölcigezli’nin yanı sıra birim amirleri ve belediye personelleri katıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı Haluk Otman, her çatışmanın olumsuz algılanmaması gerektiğini belirterek, iyi yönetilen kurum içi çatışmanın çok olumlu sonuçlar doğurabileceğini söyledi. Çatışmanın basit bir anlaşmazlıktan daha fazlası olduğunu vurgulayan Otman, tüm canlıların, yaşamlarını devam ettirebilmek için sürekli çevreleri ile mücadele etmek ve yeri geldiğinde çatışmak durumunda kaldığını ifade etti.

Bireylerin, grupların, işletmelerde departmanların, karşıt grupların çatışabildiği gibi, bireyin de kendi içerisinde çatışabildiğini kaydeden Haluk Otman, çatışmanın farklılıklar ve güç elde etme nedeniyle oluştuğunu dile getirdi. Yaşamın olduğu her yerde çatışmanın mutlaka olduğunun altını çizen Kişisel Gelişim Uzmanı Otman, “Kimse ‘iş yerimizde hiç çatışma olmaz’ diyemez. Çünkü iş yerinde çatışma olmaması, çatışmanın ta kendisidir. Her çatışma olumsuz mudur? Hayır. İyi yönetilirse olumlu sonuçlar da doğurabilir” diye konuştu.

Seminer, Kişisel Gelişim Uzmanı Haluk Otman’a çiçek takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

SULTAN AVCI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir